شنبه, 12 آبان 1397 ساعت 08:57

شعر ارز نیمایی به سبک هندی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مرحوم نیما یوشیج شجاعتی به خرج داد و پایه گذار شعر نو در ایران شد که به دلیل ورود سبک های جدید نوسرایان که شعر سپید و امثال آن نامگذاری شد برای معرفی شعر های سبک‌ نیما یوشیج آن را شعر نیمایی نامگذاری کردند.

ظاهراً این روش های نامگذاری برای ساختارشکنی کم کم به حوزه اقتصاد هم سرایت کرده است و با توجه به پنج نرخی شدن ارز، اخیراً وزیر محترم و‌ معزز و جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت نرخ هایی که از طریق سامانه نیما مبادله می شود را ارز نیمایی نامگذاری فرموده اند.

البته احتمال می رود تحت تاثیر ارز نیمایی، تولیدکنندگان به روزی برسند که مانند شاعران ستم‌کشیده تاریخ ادب کشور به شعر و ‌شاعری بپردازند که در این صورت اشعار آنان را باید «شعر ارز نیمایی» نامگذاری کنیم که تفاوت خاصی با شعر نیمایی خواهد داشت؛ مانند تفاوت مجمع عمومی فوق العاده و‌ مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده.

یعنی شعر ارز‌‌ نیمایی لزوماً مثل شعر نیمایی سبک خاصی ندارد؛ ممکن است صنعتگر ذوق خوبی داشته باشد و‌ شعر نیمایی را به سبک‌ هندی یا قصیده و یا بحرطویل بسراید.

مازان

 

خواندن 316 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « مازان در يك قدمى وزارت غربیل و ترامپ »

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395