سه شنبه, 15 آبان 1397 ساعت 09:53

اطلاعات تکميلي

  • نوبخت خبر داد

تخصيص ۲ برابري اعتبارات عمراني در سال ۹۷  

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: رييس سازمان برنامه و بودجه با بيان اينكه تخصيص اعتبارات عمراني در نيمه نخست ۹۷ نسبت به سال گذشته ۲ برابر است، گفت: بيش از ۳ هزار و ۶۰۰ ميليارد تومان پاداش بازنشستگي فرهنگيان در سال جاري پرداخت شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان برنامه و بودجه كشور، محمدباقر نوبخت، معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در حاشيه جلسه كميسيون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به وضعيت تخصيص منابع و اعتبارات در  سال ۹۷  گفت: از آنجايي كه در هشتمين ماه سال جاري هستيم ارزيابي عملكرد بودجه پس از تصويب آن بيش از هر چيزي اهميت دارد. براساس گزارشات خزانه درباره نحوه تخصيص بودجه ۹۷، اگرچه منابع و مصارفي كه در بودجه پيش‌بيني شده بود، تا امروز تحقق پيدا نكرده اما تمامي اين منابع و مصارف نسبت به ۷ ماهه نخست سال گذشته رشد قابل توجهي داشته است.

نوبخت با بيان اينكه خوشبختانه در ۷ ماهه نخست سال عليرغم تحريم‌ها منابع بيش از ۲۰ درصد افزايش پيدا كرد، افزود: مصارف جاري نيز رشد داشته اما عمده رشد كشور در اعتبارات عمراني بوده است؛ تا ابتداي آبان ماه ۹۷ بالغ بر ۳۰ هزار ميليارد تومان براي اعتبارات عمراني پرداخت شده در حالي كه در ۷ ماه نخست سال ۹۶ پرداخت‌ها در اين حوزه حدود ۱۳ هزار ميليارد تومان بود يعني اعتبارات موردنياز طرح‌هاي عمراني در سال ۹۷ بيش از ۲ برابر سال ۹۶ پرداخت شد كه اثرات آن در رشد اقتصادي مشخص خواهد شد.

نوبخت خاطرنشان كرد: اميدوارم بخش ديگر اقتصاد كه به موضوعات ارز و سياست‌هاي پولي مربوط است به‌گونه‌اي تنظيم شود كه ما بتوانيم با افتخار تا پايان سال اعلام كنيم به‌رغم تحريم‌ها ثبات اقتصادي حفظ شده است.

 

خواندن 743 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395