سه شنبه, 15 آبان 1397 ساعت 10:07

ثبت اطلاعات ۲۱ هزار نفر در سامانه فرزندان غیرشاغل بازنشستگان کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: بر اساس آمارها، از ۲۳ تیر امسال تاکنون، اطلاعات تخصصی و مهارتی بیش از ۲۱ هزار نفر در این سامانه ثبت شده است.

جمشید تقی‌‌‌زاده با اعلام این خبر گفت: سامانه ثبت اطلاعات فرزندان غیرشاغل بازنشستگان کشوری، از ۲۳ تیرماه ۹۷ با هدف جمع‌‌‌‌آوری اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی، شغلی و علمی فرزندان بازنشستگان تحت پوشش آغاز به کار کرد تا در زمان مورد نیاز که از سوی هر یک از شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری تعیین می‌شود، با در نظر گرفتن تخصص‌ها، دانش و مهارت‌های فردی و با اولویت اشتغال فرزندان بازنشستگان کشوری، از اطلاعات و داده‌‌‌‌های این سامانه برای بکارگیری این عزیزان استفاده شود.

وی ادامه داد: قرار است در مرحله نخست و پس گذشت بیش از سه ماه از آغاز به کار این بانک اطلاعاتی، داده‌های جمع‌‌‌‌آوری شده در اختیار شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری برای کمک به ایجاد اشتغال فرزندان قرار گیرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه تا نیمه نخست آبان ماه امسال، تعداد ۲۱ هزار و ۸۵۰ نفر به صورت آنلاین از استان‌های مختلف کشور در این سامانه ثبت‌‌‌نام کردند، اظهار داشت: تحصیلات ثبت شده این افراد، از مقطع دیپلم تا دکتری را شامل می‌شود. همچنین از این جامعه آماری ۱۰ هزار و ۷۸۵ نفر را دختران و ۱۱ هزار و ۶۵ نفر را پسران تشکیل می‌دهند.

تقی‌‌‌‌زاده افزود: از این تعداد، ۶۷۳ نفر در مقطع دکترا، شش هزار و ۸۸۵ نفر کارشناسی ارشد، ۱۱ هزار و ۳۳۳ نفر کارشناسی، هزار و ۵۵۳ نفر در مقطع کاردانی و یک هزار و ۴۰۶ نفر نیز در مقطع دیپلم و پایین از آن اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند.

وی اضافه کرد: براساس ابلاغی که به تمامی هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه این صندوق شده است، حق تقدم بکارگیری نیرو در شرکت‌های تابعه صرفاً با فرزندان متخصص بازنشستگان مشترک صندوق خواهد بود. در این ابلاغ ۲۰۰ شرکت وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری موظف هستند که در استخدام‌های جدید خود حتما از این بانک اطلاعاتی استفاده کرده تا به کارگیری نیروی انسانی متخصص و تحصیل کرده از میان فرزندان بازنشستگان صورت پذیرد.

تقی‌‌‌‌زاده ادامه داد: سامانه ثبت اطلاعات فرزندان غیرشاغل بازنشستگان کشوری همچنان فعال است و فرزندان متخصص و غیرشاغل بازنشستگان کشوری می‌توانند در مهلت باقیمانده با مراجعه به سایت پایش به آدرس www.payesh۸۵۲۳.ir اطلاعات شغلی، تحصیلی و مهارتی خود را ثبت کنند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال از برنامه‌های اصلی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، اظهار امیدواری کرد: صندوق بازنشستگی کشوری بتواند در ایجاد فرصت‌‌‌‌‌های شغلی و اشتغال‌‌‌‌زایی برای اقشار مختلف مردم به ویژه فرزندان متخصص بازنشستگان، زمینه‌های جذب آنان را در چارچوب قوانین فراهم کند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: رویکرد صندوق در راستای سیاست‌های اشتغال‌‌‌‌زایی دولت است، بنابراین، تمامی بخش‌های تابعه این حوزه باید در زمینه اشتغال، بسترهای لازم را برای حضور و مشارکت بخش خصوصی مهیا کنند.

منبع: ایلنا

خواندن 239 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395