سه شنبه, 15 آبان 1397 ساعت 10:54

بورس 1241 واحد رشد کرد  

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

شاخص بورس روز گذشته با رشد یک هزار و 241 پله ای به جایگاه 184 هزار و 159 واحدی صعود کرد.

به گزارش ایرنا، در معاملات روز گذشته 2 میلیارد و 357 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش هفت هزار و 946 میلیارد ریال در 132 هزار و 712 نوبت دادوستد شد.

بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، 361 واحد رشد کرد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، 349 واحد افزایش یافت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز 246 واحد بالا رفت؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است. شاخص آزاد شناور یک هزار و 554 واحد رشد کرد؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.

شاخص بازار اول (مربوط به شرکت های بهتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور) 872 واحد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس نیز 2 هزار و 674 واحد صعود کرد.

در معاملات روز گذشته نمادهای وبملت (بانک ملت)، کگل(صنعتی و معدنی گل گهر)، وبصادر (بانک صادرات)، شتران (پالایش نفت تهران)، تاپیکو (سرمایه گذاری نفت و گاز تامین)، خساپا (سایپا) و دعبید (داروسازی دکتر عبیدی) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند، در مقابل، شبهرن (نفت بهران) و فارس(هلدینگ خلیج فارس)، بیشترین فشار منفی را وارد کرده و مانع رشد بیشتر شاخص شدند.

صنایع جذاب بورسی

گروه بانک در معاملات روز گذشته بورس صدرنشین شد؛ در این گروه 717 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 287 میلیارد ریال دادوستد شد.

گروه شیمیایی به ارزش 536 میلیارد ریال و فلزات اساسی به ارزش 503 میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند. همچنین گروه خودرو با دادوستدی به ارزش 472 میلیارد ریال در رده چهارم معاملات روز گذشته قرار گرفت.

گروه فرآورده های نفتی نیز با معاملاتی به ارزش 372 میلیارد ریال، رده پنجم را از آن خود کرد.

 

 

خواندن 348 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395