شنبه, 19 آبان 1397 ساعت 10:17

اطلاعات تکميلي

  •   وزیر اقتصاد تاکید کرد

بازسازی نهادهای اقتصادی برای مقابله با تحریم ها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست صمیمی با فعالان اقتصادی استان خراسان رضوی ، سازماندهی مجدد و نوآورانه سیستم ها و نهادهای اقتصادی را برای خنثی سازی تحریم های ظالمانه ضروری دانست.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دژپسند در این جلسه که با حضور نمایندگان بخش خصوصی ، روساي اتاق های  اصناف،  بازرگاني، صنايع، معادن وكشاورزی،  تعاون، خانه صنعت ومعدن، انجمن قطعه سازان خودرو، اتحاديه صادر كنندگان و انجمن مديران صنايع استان خراسان رضوي  برگزار شد ، اظهار داشت : فهرست تحريم های  ارائه شده از سوي آمريكا و مصاحبه  هاي مقامات آمريكايي نشان از عمق دشمنی آنان با ايران دارد.

وزیر اقتصاد افزود: در شرايط حاضر بخش خصوصي بايد جلودار اقتصاد كشور باشد و دولت بايد تمام توان خود را براي حمايت  و توانمندسازي فعالان اقتصادی به كار گيرد.

بنابر این گزارش ،  وزیر اقتصاد ضمن قدر داني از ارائه نظرات ارزشمند حضار، هم انديشي ميان دولت و بخش خصوصي را راهكاري براي ايجاد اجماع براي حل مسائل و مشكلات اقتصادی کشور دانست.

بر اساس این گزارش، در ادامه اين جلسه نمايندگان بخش خصوصي به بيان ديدگاهها و نظرات خود در خصوص موضوعات مختلف از قبیل ، تسهیل در تامين مالي واحدهاي توليدي، اصلاح قانون ماليات بر ارزش افزوده و ایجاد توازن در وصول ماليات، پرهیز از نرخ گذاری دستوری قیمتها، مساعدت در تامین سرمايه در گردش بنگاههاي توليدي و منطقی ساختن نرخ بهره بانكي، حل چالشهای تامين ارز صادراتي و پيمان سپاري ارزي پرداختند.

همچنین وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز با استقبال از نظرات مطرح شده، دستورات لازم را برای پیگیری موارد مطرح شده صادر کردند.

گفتنی است، این سفر، اولین سفر استانی فرهاد دژپسند پس از تصدی وزارت امور اقتصادی و دارایی است.

سه قوه اطلاعات بدهی ها و مطالبات خود را به وزرات اقتصاد ارسال کنند

وزیر اقتصاد همچنین در بدو آغاز به کار خود در این وزارتخانه طی نامه ای ارسال اطلاعات بدهی ها و مطالبات دستگاههای زیرمجموعه سه قوه را خواستار شد.

دژپسند روز سه شنبه طی نامه ای به روسای قوای مقننه و قضائیه، شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام، ستاد کل نیروهای مسلح، دستگاههای تابعه و وزارتخانه ها خواستار ارسال به موقع و کامل اطلاعات بدهی ها و مطالبات به وزارت اقتصاد از طریق سامانه مدیریت اطلاعات بدهی ها و مطالبات دولت (سماد) شد.

در نامه آمده است: با عنایت به دستور رئیس جمهور مبنی بر ابلاغ لزوم ارایه اطلاعات بدهی ها و مطالبات دولت و شرکت های دولتی وفق قوانین و مقررات مربوط به کلیه دستگاههای اجرایی و پیگیری آن، در اجرای ماده (1) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و آیین نامه اجرایی آن، خواهشمند است دستور فرمائید مراتب ارسال به موقع و کامل اطلاعات بدهی ها و مطالبات آن قوه، وزارت، سازمان و تمامی سازمانها و شرکتهای وابسته و تابعه از طریق سامانه مدیریت اطلاعات بدهی ها و مطالبات دولت (سماد)، در مرکز به معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور (مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های مالی عمومی) و در استانها به اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان مربوط، به مبادی ذیربط ابلاغ شود.

بدیهی است، به استناد مفاد ماده (36) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1397 پرداخت، تسویه، و تهاتر بدهی ها و مطالبات دولت و شرکتهای دولتی بر اساس ضوابط قانونی مربوط، منوط به اعلام اطلاعات یاد شده در اجرای تکالیف قانونی مورد اشاره خواهد بود.

 

خواندن 161 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395