شنبه, 19 آبان 1397 ساعت 16:00

تشکیل کارگروه صادرات در وزارت نیرو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر نیرو در امور برنامه‌ریزی و اقتصادی از تشکیل کارگروه صادرات در وزارت نیرو خبر داد و گفت: در آینده نزدیک این کارگروه به‌منظور توسعه صادرات تشکیل خواهد شد و برنامه‌های متعددی را نیز در این راستا در نظر گرفته‌ایم.

محسن بختیار ، با اشاره به نقشه راه سندیکا برای توسعه صادرات کالا، تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی در صنعت برق، اظهار کرد: این نقشه راه یک نقشه راه کامل در این حوزه است که شامل چالش‌ها، راهکارها و اهداف برای محقق شدن این هدف است.

وی با بیان این‌که براساس این نقشه راه پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۱۴۰۴ در سه سناریوی مختلف میزان صادرات بین ۱۷ تا ۳۲ میلیارد دلار افزایش یابد، اظهار کرد: وزارت نیرو قصد دارد تا این نقشه راه را محور انجام فعالیت‌های خود قرار دهد و نسبت به تکمیل این نقشه راه اقدام کند، به‌گونه‌ای که شرایط را با قوانین و مقررات موجود تطبیق دهد و اگر در جایی لازم است قوانین و مقرراتی را با اخذ مصوبات از دولت و مجلس شورای اسلامی نهایی کند.

معاون وزیر نیرو در امور برنامه‌ریزی و اقتصادی ادامه داد: هدف وزارت نیرو توسعه صادرات است و در این زمینه نیز هر اقدامی که لازم باشد را انجام خواهد داد و از هیچ کار کوچک و بزرگی دریغ نخواهد کرد.

چندی پیش نیز همایون حائری - معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی - گفت: در زمینه صادرات انرژی دستور کارهای منسجمی دریافت می‌کنیم اما نیاز است که با همفکری بخش خصوصی نقشه راه را مشخص کنیم.

منبع: ایسنا

خواندن 154 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395