یکشنبه, 20 آبان 1397 ساعت 09:00

اطلاعات تکميلي

  •   معاون قوه قضائیه:

نظام برنامه ریزی کشور باید عمل گرا باشد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد:  معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: نظام برنامه ریزی کشور باید نظام عمل گرا باشد زیرا تنها با سخنرانی و شعار مشکلات حل نمی شود.

احمد تویسرکانی روز شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی افزود: پیچیدگی های امروز جامعه اقتضا می کند در خدمت رسانی و مدیریت کشور تصمیمات درست بگیریم و استفاده درست از منابع داشته باشیم.

وی اظهار داشت: امروز آنطور که باید از منابع مختلف نظیر منابع مادی، ذخایر و منابع انسانی کشور استفاده نمی شود.

وی گفت: هنر امام امت در جریان پیروزی انقلاب این بود که نشان داد با احکام اسلام می توانیم جامعه را اداره کنیم، امروز می بینیم بخش عمده ای از احکام اسلام و احکام ثانویه بر جامعه حاکم است.

معاون قوه قضائیه افزود: شفافیت اقتصادی از احکام ضروری امروز است، اگر جامعه ای سالم و عاری از فساد بخواهیم باید نظم اجتماعی و حقوقی داشته باشیم و بدانیم اجرای عدالت در سایه نظم میسر است.

وی اظهار داشت: امروز با گستردگی شهرها و پیچیدگی های اجتماعی و اقتصادی بدون اعمال مدیریت صحیح نمی توانیم اقامه قسط و عدل کنیم.

وی با اشاره به طرح کاداستر و تثبیت مالکیت ها گفت: یکی از موضوعات ثبتی، اجرای کاداستر و تثبیت مالکیت های دولت و مردم بر اراضی و املاک است.

تویسرکانی افزود: طرح کاداستر اواخر سال 1393 به تصویب نهایی مجلس شورای اسلامی رسید و در این طرح پیش بینی شد که این طرح طی پنج سال در کشور اجرا شود.

وی اظهار داشت: این طرح نباید برای دولت بار مالی می داشت لذا مقرر شد هزینه های اجرای آن از محل درآمد های آن تأمین شود.

وی گفت: پارسال یکهزار و 900 میلیارد تومان درآمد از این سازمان به خزانه دولت واریز کردیم ولی برخی نمی خواهند طرح کاداستر اجرا شود.

تویسرکانی افزود: در بودجه پارسال تصمیم گرفتند حدود 50 درصد درآمد این طرح در جای دیگر و برای نهاد دیگر هزینه شود که با این اقدام اجرای طرح کاداستر به وقفه افتاد.

وی اظهار داشت: توجه به موضوع تثبیت مالکیت و شفافیت در مالکیتها یکی از موارد مورد تاکید است ولی برخی فهم درستی از آن ندارند و این به آینده لطمه می زند.

وی گفت: هر میزان سهل انگاری و تاخیر در اجرای موضوعات مهم صورت گیرد، هزینه های مضاعف در پی خواهد داشت.

معاون قوه قضائیه افزود: باید ساز و کارها و روشها اصلاح شود تا زمینه ارتکاب تخلف از بین برود.

وی اظهار داشت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور عرصه وسیع برای خدمت رسانی دارد و دهها میلیون خدمت در این سازمان به مردم ارائه می شود ولی توانسته ایم با اصلاح فرایندها سالانه مشکلات 40 میلیون مراجعه غیرحضوری را حل کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: 75 شهر در این استان دارای طرح جامع هستند که طرح های حدود 60 شهر از این تعداد عمر کمتر از پنج سال دارند.

محمد مقدوری افزود: در ارتباط با موضوع ثبت نوین در کشور در خراسان رضوی نیز تلاش های خوبی صورت گرفته و زمینه های خوبی برای ادامه این خدمت از طریق سامانه الکتریکی وجود دارد.

وی اظهار داشت: طرح هوشمندسازی شهری در این استان از حدود یک سال پیش آغاز شده و در مرحله اول شهر های فریمان، طرقبه، گناباد و کاشمر به صورت آزمایشی برای این مهم انتخاب شده اند.

وی با بیان اینکه حوزه ثبت اسناد از حساسیت خاصی برخوردار است گفت: هوشمندسازی شهر مشهد از حدود چهار سال پیش آغاز شده و امیدواریم با ابلاغ رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بتوانیم هوشمند سازی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان را با سرعت بیشتری انجام دهیم.

در این مراسم از زحمات عبدالحسین رامشی قدردانی شد و محمد حسن بهادر به عنوان مدیر کل جدید این سازمان در استان خراسان رضوی معرفی گردید.

بهادر پیش از این مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مازندران بود.

خواندن 467 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395