سه شنبه, 22 آبان 1397 ساعت 10:59

اطلاعات تکميلي

  • امیر سیاری:

تحریم تاثیری بر نیروهای مسلح ایران ندارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معاون هماهنگ کننده ارتش تاکید کرد: تحریم‌های آمریکا هیچ تاثیری بر نیروهای مسلح و ارتش کشورمان نخواهد داشت.

امیر دریادار حبیب الله سیاری ددرباره تاثیر تحریم‌های آمریکا بر نیروهای مسلح کشورمان اظهار کرد: تا کنون تحریم‌ها هیچ گونه اثری بر نیروهای مسلح نداشته است. نیروهای مسلح ما از قبل از 22 بهمن 57 تحریم بودند اما نتیجه این تحریم‌ها این است که ما امروز بهترین تجهیزات را در حوزه زمینی، هوایی، دریایی، پدافندی و موشکی داریم و این موفقیت به لطف خدا، همت جوانان و دست اندرکاران به دست آمده است.
وی تاکید کرد: نیروهای مسلح ما به حدی از پیشرفت رسیده‌اند که تحریم بر آنها هیچ اثری ندارد و ما به خوبی تحریم‌ها را پشت سر می‌گذاریم.
وی ادامه داد: وظیفه نیروهای مسلح و ارتش دفاع از حدود و ثغور کشور و تامین استقلال کشور است. این ماموریت با پشتیبانی همه جانبه ملت در 40 سال گذشته به خوبی انجام شده است و اکنون امنیت در حد کمال در کشور ما وجود دارد.
امیر سیاری با اشاره به اینکه حتی پیشرفته‌ترین کشورها هم در برخی مقاطع مورد هجوم تروریستی قرار می‌گیرند تصریح کرد: در حالیکه اطراف کشور ما مدام اقدامات تروریستی انجام می‌شود اما امنیت کشور ما در حد کمال است.
وی در پاسخ به این پرسش که نیروی دریایی چه نقشی در حمایت از نفتکش‌ها و کشتی‌های تجاری کشورمان در دوره جدید تحریم‌ها دارد بیان کرد:‌وظیفه نیروی دریایی استخراج یا فروش نفت نیست بلکه ما وظیفه حفاظت از کشتی‌های تجاری و نفتکش را بر عهده داریم. از سال 87 که بحث دزدی دریایی در خلیج عدن اتفاق افتاد نیروی دریایی از کشتی‌های تجاری و نفتکش کشورمان محافظت کرده و تا امروز حتی یک کشتی هم به سرقت نرفته است. این نشان دهنده اقتدار نیروی دریایی است.
خواندن 481 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395