سه شنبه, 22 آبان 1397 ساعت 12:20

صدور کارت جدید سوخت منوط به ابطال کارت قبلی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در راستای جلوگیری از سوء استفاده‌ها طی ماه‌های گذشته 24 هزار کارت سوخت مهاجر به حکم قضایی مسدود شده است.

یک منبع مطلع در وزارت نفت درباره خرید و فروش کارت سوخت در برخی جایگاه‌های عرضه  گفت: ممکن است پدیده‌ای به نام اجاره و خرید و فروش کارت سوخت را حتی در برخی سایت‌ها و یا فضای مجازی شاهد باشیم اما صدور کارت جدید و المثنی برای دارنده خودرو شرایط خاص خود را دارد.

وی تاکید کرد: احتمال اینکه یک نفر همزمان دو کارت سوخت داشته باشد متصور نیست زیرا شرط صدور کارت جدید، ابطال کارت قبلی است.

این منبع آگاه در ادامه درباره سوء استفاده از کارت‌های سوخت در استان‌های مرزی نیز خاطرنشان کرد: در برخی استان‌های مرزی سیستم کدینگ وجود دارد و سوخت به خودوروهای عبوری تعلق می‌گیرد که میزان آن هم حداقلی یعنی 60 لیتر است یعنی اینگونه نیست که به هر میزان که بخواهند سوختگیری کنند.   

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی بازرسی‌ها چند برابر شده است، ادامه داد: در راستای جلوگیری از سوء استفاده‌ها طی ماه‌های گذشته 24 هزار کارت سوخت مهاجر به حکم قضایی مسدود شده و 300 هزار کارت نیز در مسیر مسدود شدن است.

این منبع آگاه با بیان اینکه با هر کارت امکان دریافت بیش از 60 لیتر وجود ندارد، گفت: با توجه به برخی موارد مبنی بر استفاده از کارت‌های مهاجر در برخی استان‌های مرزی اکنون بازرسی‌ها از شرکت ملی پخش فرآورده به کمک دستگاه قضایی چند برابر شده تا جلوی این معضل گرفته شود.

وی یادآور شد: در  مناطق مرزی که سیستم کدینگ وجود دارد فقط خودروهای بومی امکان سوخت گیری دارند اما در استان‌هایی که این سیستم تعبیه نشده همچنان از کارت مهاجر استفاده می‌شود یعنی با خودروی پلاک مثلا زاهدان از کارت سوخت شهر دیگر سوختگیری می‌کنند، بر همین اساس از تاریخ 19 فروردین ماه گروه‌های بازرسی در مناطق مستقر شده و پایش می‌کنند تا امکان سوء استفاده و قاچاق کاهش یابد.

منیع: ایلنا

خواندن 148 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395