سه شنبه, 22 آبان 1397 ساعت 13:58

اطلاعات تکميلي

  • چهل و پنجمین نمایشگاه بین المللی بازرگانی بغداد؛

معاون سفیر ایران: مرز طولانی ایران و عراق به خط دوستی و همکاری تبدیل شده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
'سید موسی علیزاده طباطبایی' معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت: خوشبختانه طی چند سال گذشته با حمایت مقامات عالی دو کشور مرزهای طولانی فیمابین، به مرزهای دوستی و همکاری های اقتصادی تبدیل شده است.

علیزاده طباطبایی در جمع شرکت کنندگان در پاویون جمهوری اسلامی ایران در چهل و پنجمین نمایشگاه بین المللی بازرگانی بغداد، گفت: طی دو سال گذشته تمرکز اصلی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد بر فعالیت اقتصادی بوده است و اکنون به خوبی نتیجه این فعالیت در کم و کیف روابط دو کشور قابل مشاهده است.
وی گفت: ما به عنوان سفارت وظیفه خود میدانیم تا بسترها و تسهیلات لازم را برای ورود و فعالیت های گسترده تجار در دو کشور فراهم و تلاش کنیم در حد امکان موانع را از سر راه برداریم.
علیزاده طباطبایی افزود: حضور قوی شرکت های ایرانی آنهم پس از تلاش های مذبوحانه دشمنان و تلاش برای ایجاد فاصله و التهاب میان دو ملت دوست و برادر، جای خرسندی و تشکر دارد.
وی افزود: این حضور قوی نشان می دهد اولا تحلیل منفی گرایانه در خصوص رابطه عمیق دو کشور همسایه صحیح نیست و همانطور که در مراسم میلیونی اربعین حسینی نیز آشکارا مشخص شد، روابط جمهوری اسلامی ایران با دولت و ملت عراق عمیقتر از آن است که از دسیسه ها و فتنه انگیزیها تاثیر جدی ببیند هر چند دشمنان به توطئه های خود ادامه دهند.
معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت: ما دو کشور و دو ملتی نیستیم که با فاصله های دور صرفا بر اساس منافع تجاری بخواهیم ارتباطی را تداوم بخشیم بلکه تاریخ، جغرافیا و فرهنگ مشترک داریم و مطمئن هستیم که هیچ موجی نخواهد توانست به این روح مشترک آسیب برساند.
علیزاده طباطبایی افزود: شما تجار و صنعتگران که با تدبیر، تلاش و پشتکار زمینه های زیست بهتر و رفاه را برای انسان های دیگر از جمله شهروندان ایرانی و عراقی فراهم می کنید نقش موثری در این زمینه دارید.
وی با تاکید بر ضرورت داشتن نگاه بلند مدت و رویکرد سرمایه گذاری پایدار در همکاری های میان ایران و عراق افزود: این اقدام سبب می شود علاوه بر سود تجاری فرصت های اشتغال برای جوانان دو کشور فراهم شود.
معاون سفیر ایران در بغداد افزود: در این زمینه می توان به تاسیس شرکت های مشترک فکر کرد و با همکاری مشترک به گسترش همکاری های اقتصادی روی آورد.
وی اضافه کرد: با عنایت به روابط سیاسی و مردمی عالی دو کشور همسایه می توانیم حجم مبادلات اقتصادی و سرمایه گذاری دو کشور را بیش از پیش توسعه دهیم.
نشست مشارکت کنندگان در پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین المللی بازرگانی بغداد با تجار و بازرگانان عراقی همراه با ضیافت شام با حضور سید موسی علیزاده طباطبایی معاون سفیر ایران در عراق، حسینی دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق، رئیس اتحادیه اتاقهای بازرگانی عراق، رئیس اتاق مشترک عراق و ایران، مدیر مرکز خدمات تجاری وزارت بازرگانی عراق و رایزن بازرگانی ایران در عراق برگزار شد.
در این نشست در خصوص آخرین وضعیت همکاری ها و زمینه های جدید همکاری بحث و تبادل نظر شد.
در چهل و پنجمین نمایشگاه بین المللی بغداد ۶۰ شرکت ایرانی تولیدات خود در بخشهای مختلف غذایی، ساختمانی، بهداشتی، فرش، زعفران، ماشین آلات، فولاد و میلگرد، تجهیزات خودرو، لوله و پروفیل، صنایع پلاستیکی، فراورده های کشاورزی و تبدیلی، خدمات فنی و مهندسی، دستگاههای خطوط تولید و غیره به نمایش گذاشته اند.
امسال ۱۸ کشور شامل ایران، عراق، سوریه، پاکستان، ژاپن، اردن، فرانسه، آلمان، اندونزی، ایتالیا، فلسطین، کره جنوبی، تایوان، مجارستان، اکراین، اسپانیا، هند و تونس حضور دارند که بالاترین ضریب مشارکت مربوط به ایران میباشد.
خواندن 173 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395