سه شنبه, 22 آبان 1397 ساعت 15:36

جاسمی: هیچ کشوری آمادگی جایگزینی نفت ایران را ندارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه هیچ کشوری آمادگی جایگزینی نفت ایران را ندارد، گفت: نیروهای نظامی ایرانی تاکنون ناجی بسیاری از کشتی های تجاری خارجی بوده اند.

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اظهارات برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، مبنی بر اینکه احتمال بروز حادثه برای نفت‌کش‌های ایرانی وجود دارد، گفت: ایالات متحده چندی پیش تحریم‌های نفتی و حمل و نقل علیه کشورمان را از سر گرفت اما در این بین به هشت کشور از جمله چین، هند، یونان، ایتالیا، تایوان، ژاپن، ترکیه و کره جنوبی اجازه داد تا به خرید نفت از ایران ادامه دهند از این رو با چنین اظهارات در پی انحراف از عقب نشینی انجام شده است.
هیچ کشوری آمادگی جایگزینی نفت ایران را ندارد
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در واقع دولتمردان کاخ سفید به خوبی می دانند که هیچ کشوری آمادگی جایگزینی نفت ایران را ندارد از این رو اگر معافیت هایی را صادر نمی کرد زمینه رشد سرسام آور قیمت انرژی در دنیا را بوجود می آورد که این امر سبب تنش بین کشورهای مختلف میشد.
نیروهای نظامی ایرانی تاکنون ناجی بسیاری از کشتی های تجاری خارجی بوده اند
وی با اشاره به اینکه کشتی های ایرانی مدت های زیادی است که با حمایت نیروهای نظامی ایرانی در آب های بین المللی رفت و آمد می کنند، ادامه داد: این مهم در حالیست که تا امروز مشاهده شده که نیروهای نظامی ایرانی در عملیات هایی حتی کشتی های تجاری و نفتکش های خارجی از دست دزدهای دریایی نیز نجات داده اند.
ضرورت پیگیری تهدید برایان هوک در مجامع قضایی دنیا
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه اظهارات مسئول گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا به نوعی تهدید علنی است و می توان این امر را در مجامع قضایی دنیا مورد پیگرد قانونی قرار داد، اظهار کرد: آمریکایی ها به خوبی می دانند که در جنگ اقتصادی مولفه انرژی اهمیت دوچندانی در اقتصاد کشورمان دارد از این رو تلاش می کنند با بهره گیری از هر ابزاری از جمله تنش رسانه ای کشورهایی که معاف از تحریم های نفتی هستند را بترسانند تا از این طریق بتوانند ایران را دچار چالش کنند.
تحریم های نفتی نمی تواند تاثیری بر اقتصاد ایران بگذارد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه شرکت های بیمه ایرانی نیز مسئولیت بیمه و خسارات احتمالی نفتکش های ایرانی را می پذیرند، خاطرنشان کرد: در واقع تحریم های ثانویه که مشمول حوزه نفتی کشورمان است نمی تواند تاثیری بر اقتصاد ایران بگذارد و راهی که آمریکایی ها در پی گرفته اند به نتیجه مطلوب برایشان ختم نمی شود.
 امیر موسوی معاون عملیات ارتش اعلام کرد نیروهای مسلح این آمادگی را دارند که از ناوگان تجاری و‌ نفتکش‌های ایرانی در مقابل تهدیدات حمایت کند.

منبع: خانه‌ملت
خواندن 170 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395