سه شنبه, 22 آبان 1397 ساعت 14:45

اجرای طرح غنی‌سازی آرد نانوایی‌ها با ویتامین D

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل غذا و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: به زودی طرح پایلوت غنی سازی آرد نانوایی‌ها با ویتامین D. اجرا می‌شود.

وحید مفید با اشاره به اینکه غنی سازی آرد با اسید فولیک و آهن در گذشته اجرا شده است، اظهار داشت: طبق بررسی‌های انجام شده بسیاری از افراد در کشور با کمبود ویتامین D. نیز مواجه هستند و غنی سازی مواد غذایی از برنامه‌های وزارت بهداشت است که با همکاری سازمان بهداشت جهانی و یونیسف انجام می‌شود.

وی افزود: غنی سازی ویتامین D. در مواد غذایی مانند روغن، آرد و شیر مطرح است. در سال‌های گذشته شیر مدارس با ویتامین D. غنی سازی می‌شد و هم اکنون نیز برخی از کارخانجات بزرگ تولید لبنیات، محصولات خود را با این ویتامین غنی سازی می‌کنند.

مدیرکل غذا و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه سه کارخانه تولید روغن، محصولات تولیدی خود را با ویتامین D. غنی سازی می‌کنند، عنوان کرد: البته این برداشت که استفاده بیشتر از این روغن‌ها ویتامین D. مورد نیاز بدن را تامین می‌کند، اشتباه است و مردم باید در میزان مصرف روغن دقت کنند.

وی با اشاره به انتخاب آرد به عنوان یکی از حامل‌های اصلی غنی سازی با ویتامین D، عنوان کرد: این طرح در مرحله آزمایشی قرار داشته و به زودی مرحله آزمایشی در استان منتخب پیاده سازی می‌شود.

مفید گفت: سازمان غذا و دارو براساس طرحی مشترک با وزارت کشاورزی، پایش میزان فلزات سنگین گندم از قبیل: سرب، آرسنیک و کادمیم را در دستور کار قرار داده است. همچنین بناست که سموم گندم‌هایی که در داخل کشت می‌شوند، اندازه گیری و پایش شوند.

منبع: ایلنا

خواندن 298 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395