چهارشنبه, 23 آبان 1397 ساعت 09:05

اطلاعات تکميلي

  • همایش صنعت فرش و کارگاه آموزشی فرش دستباف در چابهار

صادرات 80درصد فرش دستباف ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: سالانه 400 تن فرش دستباف در ایران تولید و بیش از 80 درصد آن به کشورهای مختلف دنیا صادر می شود.

علی ربیعی در همایش صنعت فرش و کارگاه آموزشی فرش دستباف که در چابهار برگزار شد اظهار داشت: فرش دستباف در ایران از جایگاه خوبی برخوردار است و قشرهای مختلف از جمله زنان روستایی سرپرست خانوار، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد از بافندگان اصلی آن هستند.
وی افزود: چنانچه به صنعت فرش ایران توجه بیشتری شود می توان گفت در فقرزدایی و توسعه مناطق مختلف از جمله روستاها گام های اساسی برداشته شده است.
رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: فرش می تواند فرهنگ ایرانی را به دنیا معرفی کند.
وی هدف از برگزاری این همایش و کارگاه آموزشی فرش دستباف در چابهار را آشنایی از این صنعت، بازاریابی و فروش این محصول در مناطق مختلف عنوان کرد و افزود: باید همه مسئولان و افراد فعال و سرمایه داران بخش خصوصی در زمینه اجرای طرح های اشتغالزا حرکت کنند.
رئیس مرکز ملی فرش ایران نیز در این همایش اظهار داشت: منطقه آزاد چابهار مکان مناسبی برای ورود مواد اولیه فرش است و می تواند در این زمینه فعال باشد.
فرشته دستپاک بر بیمه کردن فعالان حوزه فرش تاکید کرد و افزود: معرفی این صنعت و تجاری سازی بیشتر آن می تواند موجب ایجاد اشتغال در مناطق مختلف بویژه روستاها شود.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور نیز اظهار داشت: از هرگونه طرح اشتغالزا حمایت و تسهیلات لازم را در اختیار آنان خواهیم گذاشت.
اصغر نوراله زاده افزود: منطقه آزاد چابهار می تواند با ارائه تخفیفات و امتیازات لازم برای سرمایه گذاران مختلف فرصت کسب و کار ایجاد کند و در این ارتباط ما هم می توانیم به آنان کمک کنیم.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد چابهار نیز اظهار داشت: این منطقه برای ایجاد اشتغال از هیچ تلاشی فروگذار نیست.
غلامرضا پناه افزود: کارگاههای بزرگ و کوچک در سطح منطقه آزاد چابهار با کمترین هزینه راه اندازی شده و توانسته ضمن ایجاد اشتغال به افزایش تولید ملی کمک کند.
وی بیان کرد: برای نخستین بار پرورش شتر مرغ در سطح منطقه آزاد چابهار راه اندازی شده و می تواند شمار زیادی از افراد بومی را مشغول به کار کند.
سرپرست فرمانداری شهرستان ویژه چابهار نیز اظهار داشت: واردات مواد اولیه از طریق منطقه آزاد می تواند به رونق صنعت فرش و کاهش قیمت تولید آن کمک کند.
رحمدل بامری افزود: ارائه تسهیلات و حمایت از صنعگران فرش می تواند مشکلات این حوزه را مرتفع و به تولید ملی کمک کند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید، رئیس مرکز فرش ملی ایران، رئیس فراکسیون فرش و نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی و شماری از مدیران منطقه آزاد از طرح های اشتغالزای پرورش شتر مرغ، ساخت عروسک و اسباب بازی تیس، مجتمع بومگردی دُربلوچ، تولید آب رادیاتور وپلاستیک منطقه آزاد چابهار دیدن کردند.
همایش 2 روزه فرش دستباف ایران در منطقه آزاد چابهار در حال برگزاری است.

منبع: ایرنا
خواندن 221 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395