چهارشنبه, 23 آبان 1397 ساعت 09:09

اطلاعات تکميلي

  • هشتمین جلسه مشترک شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب

رحمانی فضلی از اختصاص بودجه ویژه به مناطق مرزی خبر داد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عبدالرضا رحمانی فضلی روز سه شنبه در هشتمین جلسه مشترک شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور در محل وزارت کشور، اظهار داشت: جلسات این شورا بسیار هماهنگ و با پشتیبانی مناسب و اقدام به موقع اعضای شورا به خوبی برگزار می شود و نتایج خوبی داشته است.

رحمانی فضلی به نقش صدا و سیما در حوزه فرهنگی مناطق مرزی اشاره و تاکید کرد: توجه به ابعاد مختلف مناطق مرزی و زیبایی های این مناطق باید یکی از اولویت های اصلی رسانه ها باشد و پوشش اخبار مناطق مرزی بخصوص نکات مثبت این مناطق همت بیشتری می طلبد.
وزیر کشور خاطر نشان کرد: با توجه به رفع موانع اجرایی تصویب نامه توسعه و تسهیل سرمایه گذاری در شرق و غرب کشور از جمله صدور ضمانت نامه مربوطه از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر تضمین پرداخت 50 درصد تخفیف نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار برای تسهیلات اعطایی در مناطق مشمول طرح در شرق و غرب کشور و همچنین تضمین بیمه طرح های مناطق مشمول به صورت 100 درصد مقابل حوادث ضدامنیتی مقرر شد، نحوه پرداخت اعتبارات و هزینه ها به صورت خودکار و با برنامه ریزی به موقع انجام شود تا آنها هم بتوانند در زمان مقرر طرح های خود را در این مناطق به پایان برسانند.
وزیر کشور با تاکید بر اینکه مناطق مرزی اولویت ما است، اظهار کرد: در جلسه سران بودجه ای ویژه به این مناطق تصویب شده است و همچنین مقام معظم رهبری نیز در این باره تاکید داشتند تا بیش از پیش در جهت توسعه این مناطق اقدام شود.
در ابتدای این جلسه دین پرست دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسه قبل این شورا داد و گفت: تمامی مصوبات هفتمین جلسه به مرحله اجرایی رسیده است.
در هشتمین جلسه مشترک شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور سازمان گمرک، قوه قضاییه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان برنامه و بودجه کشور گزارشی از برنامه ها و اقدامات خود ارائه کردند.

منبع: ایرنا
خواندن 1070 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395