جمعه, 25 آبان 1397 ساعت 15:42

اجرای طرح تامین پارچه تولیدکنندگان پوشاک با قیمت مناسب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تامین پارچه موردنیاز تولیدکنندگان پوشاک با قیمت مناسب (زیر قیمت بازار) به همت کارگروه تامین مواد اولیه پوشاک، با مشارکت و همراهی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و هیات امنای بازار تهران از روز پنجنشنبه اجرایی شد.

حواله تامین پارچه جین با قیمت مناسب (20 هزار تومان زیر نرخ بازار) در جریان جلسه کارگروه تامین مواد اولیه پوشاک در تهران به تولیدکنندگان تحویل داده و اعلام شد که از هفته آینده به بعد نیز پارچه پیراهنی، شلواری، مانتو و .... با قیمت مدیریت شده و مناسب در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت.
در این جلسه  این کارگروه تولیدکنندگان حوزه پوشاک پارچه جین را به عنوان مواد اولیه خود به قیمت هر متر 39هزار و 600 تومان دریافت کردند و این درحالیست که قیمت آن در بازار حدود 60 هزارتومان اعلام شده بود.
دبیر کارگروه تامین مواد اولیه پوشاک در تهران در این جلسه گفت: این کارگروه باوجود مخالفان بسیاری که مانع شفاف سازی ها بودند به منظور تامین مواد اولیه تولیدکنندگان و تحقق شفاف سازی ایجاد شد.
محمد توکلی با بیان اینکه بازار تهران از این کارگروه حمایت می کند و پنج اتحادیه نیز در آن حضور دارند افزود: برخی تولیدکنندگان مواد اولیه، کالای خود را با قیمت های گران تر از هزینه تمام شده عرضه می کنند که باید با آنها برخورد شود.
وی همچنین از صادرکنندگان خواست که دلارهای خود را بین بازرگانان واردکننده توزیع کنند تا قیمت ها در بازار متعادل شود.
یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نیز در این جلسه بامرور وضعیت اقتصادی طی ماههای اخیر گفت: در چند وقت اخیر با تکانه های روانی شدیدی روبه رو شدیم که معضلاتی را در بازار ایجاد کرد، سبب شد برخی واحدهای تولیدی را نیز دچار شوک روانی کند و ساختار توزیع مواد اولیه را تحت تاثیر قرار دهد.
وی افزود: به دنبال این مسائل، با اقدامات هیات امنای بازار و اتاق اصناف که بر حل مشکلات بازار تاکید داشتند تصمیم به تشکیل کارگروهی ( تامین مواد اولیه پوشاک) با عنوان سازمان خودجوش صنفی و مردمی اقدام شد که اقدامات بسیار موثری در آن تاکنون انجام گرفته است.
صادقی تاکید کرد: کارگروه تامین مواد اولیه پوشاک در همه فرآیندها از جمله تولید مواد اولیه، واردات، قیمت گذاری و رساندن آنها به دست تولیدکنندگان به صورت رسمی وارد عمل شد.
به گفته وی این کارگروه تمامی اطلاعات بازار را جمع آوری و پس از تجزیه و تحلیل به سطوح بالای کشوری ارائه می کند.
رئیس سازمان صنعت استان تهران تاکید کرد: توزیع مواد اولیه در کشور باید در همه بخش ها به صورت شفاف انجام و واسطه ها حذف شوند.
بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تجلیل از اقدامات اعضای کارگروه تامین مواد اولیه پوشاک گفت: قیمت پارچه ای که در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته 30 تا 35 درصد کاهش یافته است.
وی افزود: در صورتی که بازار در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد به طور حتم نظم پیدا می کند و از همین رو باید به تولیدکنندگان اعتماد کرد.
نعمتی با بیان اینکه از اکنون باید برای تامین کالای مورد نیاز پایان سال برنامه ریزی داشت تا با مشکل کمبود محصول در این بازه زمانی مواجه نشویم بیان کرد: مقرر شده است ارز موردنیاز تولیدکنندگان واقعی با سرعت بیشتری در اختیارشان قرار گیرد و گمرک ها نیز به بهبود وضعیت بازار کمک کنند.
وی با اشاره به اینکه مسائل مهم بازار نباید به دست افراد فاقد صلاحیت سپرده شود ادامه داد: بحث شفاف سازی همواره مورد تاکید ویژه مسئولان کشور بوده است و نباید آن را نادیده گرفت.

منبع: ایرنا
خواندن 416 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395