جمعه, 25 آبان 1397 ساعت 15:41

اطلاعات تکميلي

  • وزیر راه در آئین کلنگ زنی ریل محور جیرفت - بم:

دولت در توسعه خطوط ریلی باید از سرمایه‌گذارهای بخش خصوصی استفاده کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محمد اسلامی در آئین کلنگ‌زنی عملیات اجرایی راه آهن بم - جیرفت افزود : دولت به تنهایی نمی‌تواند این فعالیت ها را انجام دهد از این رو باید از سرمایه‌گذارهای بخش خصوصی استفاده کند.

اسلامی با بیان اینکه جهت‌گیری توسعه ریلی شتاب بسیار خوبی گرفته است، گفت: طبق قول رئیس جمهوری که گفتند پنج خط ریل در کشور متصل می‌شود، هر پنج مورد با اهتمام ویژه دنبال می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه دولت توسعه متوازن و پایدار را در تمام کشور مد نظر دارد اظهار داشت : آسیب‌های کشور ریشه در توسعه نامتوازن دارد از این رو این مساله به صورت ویژه در دستور کار دولت است.
وی همچنین به ظرفیت های شهرستان جیرفت اشاره کرد و گفت: پارک لجستیک و فعال کردن فرودگاه و ریل لازمه‌های شکوفایی این منطقه است.
اسلامی گفت: توسعه کریدورهای ترانزیت شمال به جنوب در سواحل مکران از جمله مزیت های طرح راه آهن جیرفت است.
وی ادامه داد: جاسک یک محور مهم در توسعه کریدور شمال به جنوب در کشور است که مسیر ریلی آن از جیرفت آغاز می‌شود.
اسلامی تصریح کرد: طرح راه اهن جاسک به مطالعات نیاز دارد که سرمایه و تامین مالی آن باید در نظر گرفته شود.
وزیر راه و شهرسازی به بافت فرسوده جیرفت اشاره کرد و گفت: باز آفرینی شهری در جیرفت باید انجام شود تا شاهد شهری استوار باشیم.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به منظور آغاز عملیات اجرایی خط ریلی شهرستان جیرفت و افتتاح چند طرح عمرانی وارد جنوب کرمان شد و در ادامه سفر خود به استان کرمان، در آیین افتتاح باند دوم فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان شرکت خواهد کرد.
شرایط فاینانس خارجی هشت طرح در کشور اجرایی شد
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت توسعه و زیرساخت حمل و نقل گفت: شرایط فاینانس خارجی هشت طرح کشوری بمنظور تقویت زیرساختهای حمل و نقلی به عنوان یک حرکت بزرگ در حال اجراست.
خیرالله خادمی در آئین کلنگ زنی ریل محور جیرفت - بم افزود: طرح های بزرگ کشور نیازمند سرمایه گذاری داخلی و خارجی است تا هر چه سریع تر این طرح ها به بهره برداری برسد.
وی تصریح کرد: 33 طرح مصوب پیوست قانون بودجه داریم که اگر اجرا شود 10 هزار کیلومتر خط ریلی ایجاد و در نتیجه طول خط ریلی کشور 2 برابر می شود.
خادمی بیان کرد: در استان پهناور کرمان اکثر محورهای ارتباطی به صورت چهار خطی در حال تکمیل هستند.
وی بیان کرد: در زمینه ریلی با وجود مرکز توزیع بار بودن استان کرمان، جنوب استان از این نعمت برخوردار نبود و امروز شاهد عملیات اجرایی این طرح هستیم.
خادمی با اشاره به اینکه خط ریلی جیرفت به بم در آینده به سواحل مکران می رسد گفت :
قطعه اول راه آهن جیرفت به طول 27 کیلومتر است که در اعتبار اولیه 45 میلیارد تومان با پیمانکار قرارداد منعقد شده است.
وی ادامه داد: این طرح جزو طرح های مصوب سال 1390 است که با پیگیری نمایندگان جنوب کرمان در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به همراه معاون خود به منظور آغاز عملیات اجرایی خط ریلی شهرستان جیرفت و افتتاح چند طرح عمرانی وارد جنوب کرمان شد و در ادامه سفر خود به استان کرمان، در آیین افتتاح باند دوم فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان شرکت کرد.

منبع: ایرنا
خواندن 309 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395