جمعه, 25 آبان 1397 ساعت 16:48

اطلاعات تکميلي

  • همایش بین المللی فرهنگی سن پترزبورگ

صالحی: زمینه های متعددی برای گسترش روابط فرهنگی ایران و روسیه وجود دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای شرکت در همایش بین المللی فرهنگی سن پترزبورگ روز پنجشنبه وارد مسکو پایتخت روسیه شد، پیش از حرکت به سمت پایتخت فرهنگی روس ها در فرودگاه شرمتیووا به خبرنگار ایرنا گفت: خوشبختانه زیرساخت های لازم برای توسعه مبادلات فرهنگی میان تهران و مسکو فراهم شده است و ایران و روسیه می توانند در زمینه های متعدد روابط فرهنگی خود را گسترش دهند.

سیدعباس صالحی افزود: کمیته فرهنگی که به عنوان زیر مجموعه ای از کمیسیون همکاری های ایران و روسیه شکل گرفته است فرصت جدیدی را برای توسعه روابط فرهنگی دو کشور بوجود آورده است.
وی ابراز امیدواری کرد که این سفر و گفت وگوهایی که در پی آن با مقام ها و چهره های فرهنگی روسیه خواهد داشت به تحقق رویدادهای تازه در حوزه فرهنگی دو کشور منجر شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه های کاری خود در این سفر، اعلام کرد: ایران و روسیه روابط قدیمی و کهنی دارند و در دهه های اخیر نیز همواره روابط جدیدی میان دو طرف تعریف شده است و براساس آن، موافقتنامه ها و تبادلات فرهنگی خوبی میان دو کشور به امضا رسیده است.
صالحی یادآور شد: شرکت در همایش بین المللی فرهنگی سن پترزبورگ فرصت مناسبی است تا از نزدیک با وزیر فرهنگ روسیه، سایر مقامات و صاحبنظران فرهنگی این کشور و سایر کشورها دیدار و گفت وگو کنیم.
وی با بیان اینکه دیدارهایی با صاحبنظران و متفکران جریان ایرانشناسی در روسیه که سابقه ای کهن در شهر سن پترزبورگ دارند، خواهد داشت، اظهار داشت: تبادل نظر و گفت وگو میان دو طرف می تواند منجر به گسترش بیش از پیش روابط شود.
گفتنی است، هفتمین همایش بین المللی فرهنگی سن پترزبورگ تا ساعاتی دیگر به مدت سه روز و با حضور وزرای فرهنگ بسیاری از کشورهای جهان، مقام های ارشد سیاسی، نمایندگان سازمان های بین المللی در حوزه فرهنگ و فعالان و اساتید سرشناس از سرتاسر جهان در پایتخت فرهنگی روسیه آغاز می شود.
این همایش دارای ۱۵ بخش مختلف از جمله آموزش، توریسم، سینما، هنر و موزه شناسی است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت
خواندن 393 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395