شنبه, 26 آبان 1397 ساعت 13:52

اطلاعات تکميلي

  • دومین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان جانباز و معلول

وزیر بهداشت: حفظ سلامت افراد و ایجاد تحول در جوامع برای سرنوشت بشر ضروری است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وزیر بهداشت با بیان اینکه بهبود کیفیت زندگی و طول عمر در سایه اهمیت به ورزش حاصل می شود و در اسلام نیز تاکید بسیاری بر آمادگی و ورزش شده است، گفت: بدون تردید ورزش تاثیرات روانشناسی بسیاری بر ما دارد و رسیدن به اهداف ورزشی می تواند سلامتی، اعتماد به نفس، هوشیاری و عزت نفس ایجاد کند.

دکتر سیدحسن هاشمی در پیامی به مناسبت افتتاحیه دومین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان جانباز و معلول ضمن تاکید بر مراجعه به آیات قرآنی، احادیث و روایات و کندوکاو در تاریخ تمدن فرهنگ اسلامی به منظور دستیابی به اهداف تربیت بدنی و ورزشی که همانا سلامتی است، حفظ سلامت افراد و ایجاد تحول در جوامع برای سرنوشت و زندگی بشری را امری ضروری دانست.
براساس این گزارش، متن کامل پیام وزیر بهداشت به افتتاحیه دومین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان جانباز و معلول به این شرح است:
با درود به روح پرفتوح بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و با آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون برای رهبر معظم انقلاب، درود می فرستم به کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حضور شما را در دومین المپیاد فرهنگی ورزشی را ارج می نهم.
بی شک برای وزارت بهداشت افتخار بزرگی است که پرسنل فداکاری چون شما عزیزان ایثارگر دارد و امید است که این رویداد بزرگ فرهنگی و ورزشی بتواند در حفظ تندرستی و ایجاد نشاط در جسم و روح شما اثر بخش بوده و با روحیه بهتر در همه عرصه های کاری و زندگی حاضر و آماده باشید. بدون تردید ورزش تاثیرات روانشناسی بسیاری بر ما دارد و رسیدن به اهداف ورزشی می تواند سلامتی، اعتماد به نفس، هوشیاری و عزت نفس ایجاد کند.
بهبود کیفیت زندگی و طول عمر در سایه اهمیت به ورزش حاصل می شود، در اسلام نیز تاکید بسیاری بر آمادگی و ورزش شده است.
مراجعه به آیات قرآنی، احادیث و روایات و کندوکاو در تاریخ تمدن فرهنگ اسلامی ما را به اهداف تربیت بدنی و ورزشی که همانا سلامتی به عنوان اهداف اصلی تاکید شده است، زیرا حفظ سلامت افراد و ایجاد تحول در جوامع برای سرنوشت و زندگی بشری ضروری است.
در پایان از تلاش همه عزیزان، مسئولین دانشگاه ها و دست اندرکاران برگزاری این المپیاد تشکر و قدردانی می کنم و توفیق شما را از درگاه ایزد منان خواستارم.
گفتنی است، دومین المپیاد فرهنگی- ورزشی کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۲۱ آبان ماه سال جاری در مجتمع فرهنگی و رفاهی صندوق رفاه دانشجویان در خزرآباد ساری کار خود را آغاز کرده و تا ۳۰ آبان ماه ادامه دارد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت
خواندن 417 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395