شنبه, 26 آبان 1397 ساعت 13:53

اطلاعات تکميلي

  • اقدامات صندوق ضمانت صنایع کوچک پس از حادثه زلزله کرمانشاه:

صدور ضمانت نامه تا سقف ۳ میلیارد ریال برای واحدهای آسیب دیده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
در آستانه اولین سالگرد حادثه تلخ زلزله استان کرمانشاه، مدیر‌عامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع‌کوچک اقدامات این صندوق را برای واحدهای صنعتی آسیب دیده از این حادثه، تشریح کرد.

محمد حسین مقیسه مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: اقدامات این صندوق در جهت احیا و راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی خسارت دیده از زلزله ، بسیار موثر بود.
وی گفت:در حادثه زلزله آبان ماه سال گذشته بیش از ۵۰ واحد صنعتی آسیب دیدند که از این تعداد حدود ۳۰ واحد آن در آن مقطع زمانی فعال بوده و به تولید می پرداختند.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک افزود: واحدهای صنعتی آسیب دیده از زلزله به دلیل عدم توان ارائه وثیقه مورد پذیرش نظام بانکی ، نتوانسته بودند تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت نمایند .
وی گفت: این صندوق باتوجه به وظیفه ذاتی خود و آسیبی که برای این واحدها اتفاق افتاده بود، شرایط خاصی را مصوب نمود تا با صدور ضمانت نامه ، مشکل وثایق بانکی واحدهای خسارت دیده را حل نماید.
مقیسه افزود: در این راستا ، هیئت مدیره صندوق مصوب کرد، به واحدهای صنعتی خسارت دیده ، تا سقف ۳ میلیارد ریال ضمانت نامه صرفا با اخذ چک و سفته با تعهد ضامنین تعلق گیرد.
همچنین صندوق، صدور ضمانت نامه با مبالغ بیش از ۳ میلیارد ریال را با پذیرش ارزش محل اجرای طرح (واحدهایی که دچار آسیب شدتد) با تعهد ضامنین انجام داد.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: صندوق بدهی واحدهای صنعتی آسیب دیده که سابقا نسبت به اخذ ضمانت نامه از صندوق اقدام و ضمانت نامه های صادره آنها منجر به پرداخت خسارت شده بود تا یک سال استمهال کرد.
وی گفت: کارمزد صدور ضمانت نامه این واحدها نیز به صورت اقساطی دریافت شد.
مقیسه همچنین افزود: در یک سال گذشته درخواست صدور ضمانت نامه ۲۹ واحد صنعتی این استان به ارزش ۱۸۰ میلیارد ریال پس از بررسی های کارشناسی به تصویب هیات مدیره صندوق رسید.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک افزود: از این تعداد برای ۲۵ واحد صنعتی ضمانت نامه به ارزش بالغ بر ۱۳۰میلیارد ریال صادر شد که پست بانک به عنوان بانک عامل با پشتوانه این ضمانت نامه ها تسهیلات را به این واحدهای صنعتی اعطا کرد.

منبع:به پایگاه اطلاع رسانی دولت
خواندن 256 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395