شنبه, 26 آبان 1397 ساعت 14:58

حکیم: آمریکا حق ندارد با تحریم‌های خودسرانه و تهدید کشورها به ایران فشار بیاورد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در سخنانی در مجمع عمومی سالانه جریان حکمت ملی سیاست اعمال تحریم علیه ایران را مردود دانست.

 سید عمار حکیم با تأکید بر اینکه اعمال فشار بر مردم ایران از طریق تحریم‌های اقتصادی محکوم است، افزود: «نباید کشوری با تصمیمات خودسرانه کشوری دیگر را تحریم و با ایجاد ترس، دیگر کشورها را نیز درخصوص برقراری ارتباط با ایران تهدید کند.»

رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه گفت: «دولت کنونی سوریه را به رسمیت میشناسیم و ارتش این کشور باید بر تمام بخش‌ها و مرزها مسلط شود.»

به نقل از دفتر رسانه‌ای جریان حکمت ملی عراق، عمار حکیم در ادامه سخنانش درباره بحران سوریه با بیان این که تمامی کشورها باید به تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارند، بر انجام گفت‌وگوهای آشتی ملی با مشارکت تمامی طرف‌ها در سوریه تأکید کرد.

حکیم در ادامه به دیگر بحران‌های خاورمیانه به ویژه بحران یمن اشاره کرد و گفت که تنها راه حل بحران این کشور راهکار سیاسی است و این مسأله با مشارکت سیاسی تمامی طرف‌های یمنی از طریق گفت‌وگو قابل حل است.

منبع: ایسنا

خواندن 187 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395