شنبه, 26 آبان 1397 ساعت 15:09

پیشرفت های ایران در زمینه هوافضا قابل ستایش است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دبیرکل سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه موسوم به اپسکو (APSCO) از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عضو بسیار مهم این سازمان یاد کرد و گفت: پیشرفت های ایران در زمینه هوافضا قابل ستایش است.

پروفسور 'لی شینجون' (li xinjun) روز شنبه در پکن تصریح کرد به همکاری با اعضای سازمان بخصوص با ایران به عنوان یکی از فعال ترین اعضای اپسکو اهمیت می دهیم.
او با اشاره به اینکه می خواهیم روابطی بر اساس همکاری با منافع متقابل با ایران داشته باشیم تاکید کرد اگر اعضا از سوی دولت ها نیز مورد حمایت قرار گیرند طبیعتا در راستای برنامه های فضایی می توانیم به پیشرفت های بیشتری دست پیدا کنیم و در این زمینه امیدواریم ایران نیز از چنین شرایطی برخوردار شود.
دبیرکل سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه موسوم به اپسکو تصریح کرد بسیاری از اعضای سازمان دارای تبادلات بسیار گسترده با یکدیگر هستند و ایران نیز از این مستثنی نیست و از منافع این روابط نیز بهره مند می شود.
'لی' «همکاری بر اساس احترام و منافع متقابل» میان همه اعضا از جمله ایران را مهم توصیف کرد و گفت ما به دنبال دستیابی به شرایط برد ـ برد برای همه اعضا از جمله تهران هستیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گسترش مراودات میان اعضا گفت ما منابع همکاری را استخراج می کنیم و آن را بین یکدیگر تقسیم می کنیم و در علوم و صنایع فضایی چنین همکاری برای همه با اهمیت است.
دبیرکل سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه موسوم به اپسکو اظهار داشت همه می توانند از منابعی که در اختیار آنها قرار گرفته است به بهترین شکل استفاده کنند و در چنین شرایطی می توان به سهولت به پیشبرد برنامه های صنایع فضایی کمک کرد و فرقی نمی کند که شرایط کشورها چطور باشد و تاچه حد توان داشته باشند مهم این است که همه در این چارچوب قابلیت همکاری خواهند داشت.
'لی' توسعه کشورها و صنایع فضایی را ضروری دانست و تاکید کرد در طول سال های گذشته توانسته ایم دستاوردهای مفیدی داشته باشیم و این سازمان همچنان به عنوان یک سازمان واحد و منسجم به همکاری با همه اعضا و مناطق ادامه خواهد داد تا بتواند به همه برای توسعه فضایی و بهره گیری از این پیشرفت ها برای توسعه بشریت کمک کند.
سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه موسوم به اپسکو تنها سازمان منطقه ای در حوزه فضایی است که جمهوری اسلامی ایران یکی از موسسان آن است و همواره در 10 سال گذشته نیز حضوری موثر و فعال داشته است.

منبع: ایرنا
خواندن 202 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395