شنبه, 26 آبان 1397 ساعت 15:40

اطلاعات تکميلي

  • صفاری نطنزی عضو کمیسیون امنیت ملی:

دیپلماسی اقتصادی ابزار مهمی برای توسعه است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مرتضی صفاری نطنزی  تصریح کرد:دیپلماسی اقتصادی در کشورهایی که ظرفیت‌های خدادادی و ثروت ملی محدودی دارند ابزار مهم برای توسعه است و در کشوری مثل ما که از امکانات مطلوبی برخوردار است این راهبرد تاثیر گذار تر است به خصوص اینکه آمریکا به دنبال ایجاد فشار و جنگ تمام عیار اقتصادی علیه کشورمان است .

صفاری افزود: استفاده از همه سازمان ها و ارگان هایی که توان اقتصادی بالایی دارند باید جریان پیدا کند و با هماهنگی وزارت خارجه و بهره گیری از توان دفاتر سیاسی جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها می توان سیاست ها اقتصادی را پیش برد ضمن اینکه باید توجه داشت که نباید در این بخش جزیره ای عمل کرد و در این شرایط است که می‌توان امیدوار بود تحریم‌هایی که آمریکا به ما تحمیل کرده کم اثر شود شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما در شرایطی قرار داریم که با محدودیت های فراوان در تامین منابع ارزی مواجهیم و باید ساز و کاری را ایجاد نمایید تا این محدودیت ها مانع پیشبرد اهداف کشورمان نباشد و استفاده از ظرفیت گردشگران خارجی هم به عنوان سفرای دیپلماسی عمومی ایران و هم به عنوان منبع ارزی می تواند یکی از راهکارهای عبور از این چالش‌ها باشد.
صفاری نطنزی در پایان خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم با بهره‌گیری از توان دیپلماسی اقتصادی با کشور های همسایه تبادلات دو جانبه داشته باشیم و با امضای پیمان های دوجانبه پولی دلار را از چرخه اقتصادی حذف کنیم تحریم ها نمی تواند اثری بر ما بگذاردند.

منبع: خانه ملت
خواندن 196 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395