یکشنبه, 27 آبان 1397 ساعت 12:37

تعرفه کالاها دراقلیم کردستان عراق با دولت مرکزی یکسان می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تعرفه‌ کلیه کالاها از ابتدای سال 2019 میلادی دراقلیم کردستان عراق با دولت مرکزی یکسان می‌شود.

 به نقل از روابط عمومی گمرک ایران در دومین نشست کمیته مشترک مرزی گمرک ایران و عراق در کرمانشاه و براساس اعلام نماینده مدیر کل گمرکات اقلیم کردستان عراق مقرر شد از آغاز سال نو میلادی، تعرفه کلیه کالاها دراقلیم کردستان با دولت مرکزی عراق یکسان شود.

بر اساس این گزارش به دنبال سفرفرود عسگری ریاست کل گمرک ایران در اسفند ماه سال گذشته به عراق و دیدار با مسئولین شورای عمومی گمرکات عراق دو طرف توافق کردند، به منظور ایجاد تسهیلات بیشتردرتعاملات تجاری و با هدف توسعه همکاری های دو جانبه گمرکی جلسات مشترک مرزی با برنامه ریزی صورت گرفته در دستور کار خود قرار دهند. بر اساس توافق دو جانبه طرفین مقرر شد این جلسات در چارچوب نشست های ادواری سه ماهه کمیته مشترک و با حضورنمایندگان ستادی و مدیران کل گمرکات کرمانشاه و کردستان و همچنین مدیران گمرکات مرزی اقلیم کردستان، نمایندگان سرکنسولگری کشورمان در سلیمانیه و نیز وزارت امورخارجه تشکیل شود.

بر اساس همین توافق دومّین نشست مشترک جهت ایجاد هماهنگی حداکثری و رفع مشکلات تبادل کالا بین دوکشور در کرمانشاه برگزار شد. و مسؤلین گمرکات متناظردوسوی مرز در این نشست به طرح مسائل و مشکلات و پبشنهادهای خود پرداختند.

 

منبع: ایلنا
خواندن 130 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395