یکشنبه, 27 آبان 1397 ساعت 15:52

اطلاعات تکميلي

  • مرادی عضو کمیسیون برنامه:

نظارت دولت بر بازار ارز ادامه یابد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات می گوید ۶ ماه تا یکسان زمان می برد تا تاثیر کاهش نرخ ارز بر قیمت سایر کالاها مشاهده شود.

منصور مرادی با اشاره به سقوط قیمت ارز در چند روز اخیر اظهار داشت: بعد از اعمال تحریم های آمریکا در 13 آبان ماه، بازار را رصد کردیم تا تغییرات نرخ ارز برآورد شود، خوشبختانه برخلاف تصورات از تاثیر اعمال تحریم ها، تغییرات قیمت دلار روند کاهشی را طی کرده است.
فرهنگ عامل اصلی نوسانات قمیت است
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس ادامه داد: کاهش نرخ ارز تاثیرات محدود بر بازار داشته است که این موضوع به فرهنگ مردم و مدیریت سطح کلان کشوری بر می گردد، بازاری ها دلیل گران کردن اجناسشان را روند افزایش دلار اعلام می کردند اکنون که نرخ کاهش یافته است به بهانه آنکه در زمان گرانی ها جنس های خود را خریداری کرده اند دست به کاهش قیمت ها نمی زنند.
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: به نظر می رسد عامل اصلی نوسانات و مشکلات اقتصادی ریشه در فرهنگ مردم و مدیریت سطح کلان کشوری دارد.
وی در خصوص تداوم روند کاهشی نرخ ارز، بیان داشت: دلار دو روز گذشته با نرخ 11 هزار و 500 تومان معامله شده است، متاسفانه روز گذشته شاهد افزایش هزار تومانی دلار و معامله با نرخ 12 هزار و600 تومان بوده ایم، برخی تاثیر محدودیت تراکنش بانکی را عامل کاهش قیمت ارز می دانند.
نظارت دولت بر بازار ارز ادامه یابد
مرادی با تاکید براینکه دولت دلالان سطح ملی را محدود کرده است، عنوان کرد: باید دید که ورود دولت به بازار ارز و دلار تا چه اندازه تاثیرگذار است و آیا این تاثیر موقت خواهد بود یا دائمی. از سوی دیگر لازم است اعلام شود چه میزان ارز از سوی دولت به بازار وارد شده است.
این نماینده مجلس گفت: انتظار می رود روند نظارتی دولت بر بازار مداوم باشد تا در بلند مدت شاهد ثبات بازار و روند کاهشی قیمت ارز باشیم.
روند کاهشی قیمت سایر کالاها
وی در خصوص تاثیر کاهش نرخ ارز بر سایر کالاها بیان داشت: حداقل 6 ماه زمان لازم است تا شاهد تاثیر نرخ دلار بر سایر کالاها باشیم، در ابتدا باید 6 ماه روند کاهشی و ثبیت قیمت دلار در بازار ادامه پیدا کند تامردم و بازاری ها از این موضوع مطمئن شوند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس اظهار داشت: به عبارتی باید اجناسی که با نرخ دلار قبلی در انبارهای وجود دارد، فروخته شود و اجناس با نرخ جدید خریداری و به بازار بیاید، با این حساب 6 ماه تا یکسال زمان می برد تا قیمت سایر اجناس نیز روند کاهشی را طی کنند.

منبع: خانه ملت

 
 
خواندن 187 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395