دوشنبه, 28 آبان 1397 ساعت 12:22

روابط ایران و اتحادیه اروپا تعمیق پیدا کرده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

استفان اسکولر اطهار داشت: از سال گذشته تاکنون 40 شرکت و سازمان مختلف از اتحادیه اروپا و 20 نماینده از این اتحادیه به ایران آمدند و روابط تعمیق پیدا کرده است.

 سمینار اتحادیه اروپا در خصوص استانداردهای محصولات کشاورزی و غذایی با وزارت جهاد کشاورزی امروز دوشنبه 28 آبان در هتل اسپیناس برگزار شد.

در این سمینار استفان اسکولر سفیر اتریش اظهار کرد: کمیسیون اروپا تصمیم گرفته اقدام بزرگی را انجام دهد و در زمینه استانداردهای ایمنی غذا با ایران همکاری‌هایی را داشته باشد نتیجه این ابتکار عمل این است که در زمینه مسائل ژنتیکی و شرایط بهداشتی غذا به مشارکت خوبی برسیم.

وی افزود: سال گذشته کمیسیاریای اتحادیه اروپا با وزیر کشاورزی ایران صحبت کرد و بازدید سال گذشته شرایط جدیدی را ایجاد کرد که تمام اینها در چارچوب برجام شده است که حاوی یک برنامه راهبردی برای رابطه بهتر با اتحادیه اروپا است.

سفیر اتریش در ادامه تصریح کرد: تا زمانی که ایران به تعهدات خود در برجام عمل می‌کند و اتحادیه اروپا و ایران پایبند به اصول برجام است می‌توانیم باهم رابطه خوبی داشته باشیم و پایبند به اهداف برجام حرکت کنیم. از سال گذشته تاکنون 40 شرکت و سازمان مختلف از  اتحادیه اروپا و 20 نماینده از این اتحادیه به ایران آمدند و روابط تعمیق پیدا کرده است.

اسکولر گفت: تلاش‌های ما برای فراتر رفتن ارتباط اقتصادی ادامه داد: ما تلاش بسیاری کرده و کار را شروع کرده‌ایم و در زمینه تضمین سلامت محصولات غذایی قدم‌های خوبی برداشته‌ایم که نتایج آن در آینده مشخص می‌شود.

سفیر اتریش با اشاره به اینکه شرکت‌های بسیاری از اتحادیه اروپا و ایران خواهان روابط بیشتر هستند تصریح کرد: ما تعداد بسیار زیادی از شرکت‌ها را از هر دو طرف داریم که خواهان رابطه بیشتر هستند و این سمینار باید بتواند این رابطه را برقرار کند تا سیستم‌های کشاورزی ارتقا یابد تا روابط تجاری را گسترش دهیم و با اعتمادسازی بتوانیم اهداف را پیش ببریم.

منبع: ایلنا

خواندن 146 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395