دوشنبه, 28 آبان 1397 ساعت 12:50

رابطه اقتصادی ایران با انگلستان در شرایط عادی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیرکل اتاق بازرگانی ایران و انگلیس اظهار داشت: براساس آمار رسمی میزان صادرات انگلستان به ایران در هفت ماه نخست سال بیش از ۳۵۰ میلیون دلار و میزان صادرات ایران به این کشور تقربیا ۱۵ میلیون دلار بوده است.

امیرهوشنگ امینی در مورد رابطه اقتصادی ایران با انگلیس گفت: رابطه اقتصادی ایران با انگلستان در شرایط عادی است و منظور از عادی این است که همان مشکلاتی که در برابر سایر کشورها وجود دارد بر این رابطه نیز سایه افکنده است اما موضوع قابل توجه اینکه این مشکلات و موانع ریشه اقتصادی ندارد و ناشی از مسائل سیاسی هستند.

وی ادامه داد: مثلا مشکل سوئیفت و انتقال پول اگرچه موضوع اقتصادی است اما مستقیما به مسائل سیاسی ربط دارد و اگر اختلافات سیاسی برطرف شود این مشکلات نیز حل خواهند شد.

دبیر کل اتاق بازرگانی ایران و انگلستان با اشاره به حجم مبادلات بین دو کشور گفت:  براساس آمار رسمی میزان صادرات انگلستان به ایران در هفت ماه نخست سال بیش از ۳۵۰ میلیون دلار بوده است و در مقابل میزان صادرات ایران از ۲۳ محل کشور تقربیا ۱۵ میلیون دلار بود. البته همیشه تراز بازرگانی ما در رابطه دو کشور منفی بوده است اما در حال حاضر مشکل انتقال پول مزید بر علت شده است.

وی تصریح کرد: البته ما سعی می‌کنیم با همکاری اتاق ایران و انگلستان در لندن شرکت‌های کوچک و متوسط انگلیسی را مجاب به همکاری با شرکت‌های ایرانی کنیم چون این شرکت‌ها رابطه اندکی با امریکا دارند و در نتیجه ترسی از پیامدهای این رابطه تجاری از سوی آمریکا نخواهند داشت.

امینی در مورد اهداف سفر وزیر امور خارجه انگلستان به ایران گفت: براساس شنیده‌ها وزیر امور خارجه انگلستان در مورد اقدامات و همکاری های مشترک در زمینه حفظ برجام به ایران آمده است.

منبع: ایلنا

خواندن 135 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395