دوشنبه, 28 آبان 1397 ساعت 13:14

اروپا و ایران شش هزار سال است که در زمینه کشاورزی فعالیت می‌کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

جان کلارک اظهار داشت: ما سه هدف داریم ابتدا راجع به جزئیات مواد غذایی اروپایی صحبت می‌کنیم سپس استانداردهای بالای محصولات اروپایی و در آخر ارتباط مردم با مردم را هدف‌گذاری کرده‌ایم. ما امیدواریم این آشنایی به تجارت بیشتر ما بین ایران و اتحادیه اروپا منجر شود.

 جان کلارک مدیر کل روابط بین‌الملل کشاورزی اتحادیه اروپا در همایش همکاری‌های کشاورزی ایران و اتحادیه اروپا که امروز در هتل اسپیناس برگزار شد، اظهار کرد: کشورهای تحت پوشش اتحادیه اروپا و ایران شش هزار سال است که در زمینه کشاورزی فعالیت می‌کنند و شرایط متنوع اقلیمی را تجربه کردند ما با چالش مشترکی روبرو هستیم و رساندن مواد غذایی که رو به پیری هستند از وظایف ماست.

وی افزود: ما معتقد به همکاری با ایران هستیم دو سال پیش کمیسر هوگن به ایران آمد و با وزیر ملاقات داشت و به دنبال همکاری در زمینه کشاوزری در چارچوب برجام بودند. از سال گذشته که این همکاری‌ها آغاز شد اقدامات بسیاری انجام شده است. اتحادیه اروپا مشتاق قزل‌آلای ایران و کشمش در بازار خودش است ما همچنین مجوز صادرات اسب از ایران به اتحادیه اروپا و واردات گوشت گاو و گوسفند به ایران را داده‌ایم.

کلارک در ادامه تصریح کرد: ما سه هدف داریم ابتدا راجع به جزئیات مواد غذایی اروپایی صحبت می‌کنیم سپس استانداردهای بالای محصولات اروپایی و در آخر ارتباط مردم با مردم را هدف‌گذاری کرده‌ایم. ما امیدواریم این آشنایی به تجارت بیشتر ما بین ایران و اتحادیه اروپا منجر شود.

منبع: ایلنا

خواندن 278 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395