دوشنبه, 28 آبان 1397 ساعت 14:32

روند نزولی دلار به دلیل تیم جدید اقتصادی دولت است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید  روند نزولی نرخ ارز در پی تیم اقتصادی جدید دولت است.

علی کاظمی با اشاره به سقوط نرخ ارز در چند روز اخیر بیان داشت: بیش از کاهش نرخ ارز، فعالان اقتصادی به دنبال ثبات هستند، از این روی نمی توان برآورددقیقی از آینده اقتصادی ارائه کرد و پیش بینی داشت کاهش نرخ ارز چه زمانی باعث کاهش قیمت سایر کالاها می شود.
عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: روند معقول کاهشی نرخ ارز به دلیل استقرار تیم اقتصادی دولت در وزارت اقتصاد و بانک مرکزی است، از سوی دیگر مسائل بیرون از کشور نیز تاثیر بسزایی در کاهش التهابات اقتصادی داشت، با این حال انتظار می رود بیش از این میزان مردم کاهش قیمت ها را لمس کنند.
نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید براینکه باید دیپلماسی کشور به همین منوال ادامه پیدا کند، اظهار داشت: باید از شکافی که بین اروپا و آمریکا در جریان برجام افتاده است بهره گرفت.
کاظمی گفت: دراین بین باید همراهی کشورهای مختلف از جمله شرکای اصلی در بحث نفت و گاز را حفظ کرد، کشورهای چین، هند و ترکیه برای ما مهم هستند و باید با دیپلماسی خوب این موضوعات پیش برود.
این نماینده مجلس با اشاره به ادامه دار بودن روند نزولی قیمت دلار بیان داشت: امیدواریم که با روندی که دولت در پیش گرفته است، از سوی دیگر انتظار می رود هر چه زودتر تاثیر روند کاهشی را بر سایر قیمت ها ببینیم چرا که مردم تحت فشار اقتصادی هستند و باید هر چه زودتر این فشار برداشته شود.

خواندن 179 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395