سه شنبه, 29 آبان 1397 ساعت 13:54

آژانس انرژی: اوپک تولید خود را پایین نبرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آژانس بین‌المللی انرژی به تصمیم اوپک برای بررسی کاهش مجدد تولید نفت واکنش نشان داد و از این گروه خواست تولید خود را پایین نبرد.

فاتح بیرول، مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی در یک کنفرانس مطبوعاتی در براتیسلاوا گفت: در حال حاضر بازارها به خوبی تامین هستند اما ما نباید فراموش کنیم که ظرفیت مازاد تولید در عربستان سعودی بسیار اندک است بنابراین کاهش قابل توجه تولید از سوی تولیدکنندگان بزرگ نفت ممکن است پیامدهای منفی برای بازارها داشته باشد و آنها را با محدودیت عرضه مواجه کند.
بیرول گفت: من از همه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در سراسر جهان می‌خواهم در این روزهای دشوار منطق داشته باشند.
آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش بازار نفت خود برای نوامبر که هفته گذشته منتشر شد، اعلام کرد افزایش تولید از سوی تولیدکنندگان بزرگ نفت، افت عرضه ایران و ونزوئلا را جبران کرده است و همزمان، کندی رشد تقاضا در بازارهای در حال توسعه، به مازاد عرضه در سال میلادی آینده اشاره دارد.
با وجود مازاد عرضه‌ای که برای سال ۲۰۱۹ پیش‌بینی شده است، آژانس بین‌المللی انرژی مازاد عرضه را تهدیدی برای بازار نمی‌بیند.
پس از افت قیمت نفت در هفته‌های اخیر و پس از تحلیل وضعیت عرضه و تقاضا که نشان داد مازاد عرضه در حال شکل گرفتن است، اوپک و عربستان سعودی به کاهش تولید جدید اشاره کرده‌اند و گمانه زنی ها درباره کاهش تولید از یک تا ۱.۴ میلیون بشکه در روز متغیر است.
بر اساس گزارش اویل پرایس، اوپک و متحدانش در اوایل دسامبر در وین دیدار خواهند کرد و در این دیدار رسمی، وضعیت بازار نفت و احتمال اتخاذ سیاست جدید کاهش تولید مورد بحث و مذاکره قرار خواهد گرفت.

منبع: ایسنا
خواندن 219 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395