چهارشنبه, 30 آبان 1397 ساعت 08:59

اطلاعات تکميلي

  • دیدار صالحی و رئیس کل دادگستری؛

مردم از شنیدن صدای واحد از کلیت نظام خوشحال خواهند شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سیدعباس صالحی ظهر امروز در دیداری با غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر اینکه صیانت از حریم هنرمندان به عنوان قشر فرهیخته و گروه مرجع اقتضا می‌کند که نوع مواجهه با این افراد همراه با کرامت باشد، اظهار داشت: ارائه تصویری کارآمد از نظام ضروری است و برای رسیدن به این امر هم‌افزایی تمام ارکان حاکمیتی لازم است.

صالحی با بیان اینکه مردم از شنیدن صدای واحد از کلیت نظام خوشحال خواهند شد، تصریح کرد: کاهش نارضایتی‌ها در گروی تلاش بیشتر مسئولان با هدف اعتماد سازی ساختاری و همدلی برای رفع مشکلات است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر لزوم تعامل میان بخشی بین حوزه فرهنگی و حوزه قضایی کشور، ادامه داد: این تعاملات بدون توجه به رویکردها و الزامات هر دو حوزه امکان‌پذیر نیست که معتقدیم استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی می‌تواند نقش پیشگیرانه در وقوع جرائم داشته باشد و به کاهش پرونده‌های قضایی منجر شود.
وی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رسیدن به این مقصود، آمادگی همکاری با بخش قضایی کشور و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در این زمینه را دارد.
صیانت از باورها و ارزش‌های دینی یک ضرورت است
اسماعیلی نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه برای بالا بردن معدل مدیریت دینی کشور باید تلاش بیشتری کنیم، گفت: صیانت از باورها و ارزش‌های دینی یک ضرورت است و دادگستری استان تهران در این زمینه با جدیت و ایستادگی عمل می‌کند.
اسماعیلی ادامه داد: انقلاب اسلامی تحول گسترده‌ای را در تمام عرصه‌ها ایجاد کرده است و دو حوزه فرهنگ و قضا به دلیل ماهیت درونی خود پس از انقلاب تحولات بنیادین داشته‌اند.
وی با اشاره به دامنه فعالیت‌های دادگستری استان تهران، افزود: دادگستری استان تهران در حوزه عمل وجوه ملی و بین‌المللی دارد.
اسماعیلی با اشاره به پیگیری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دادگستری تهران در زمینه تکریم اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه ادامه داد: به منظور تکریم این افراد ظرف دو هفته آینده مجتمع شورای حل اختلاف ویژه فرهنگ، هنر و رسانه راه‌اندازی می‌شود که با توجه به مراجعه‌کنندگان و ذی‌نفعان این حوزه طراحی شده است و می‌تواند عامل مهمی در رفع مسائل و مشکلات آن‌ها باشد.
اسماعیلی همچنین با اشاره به بخشنامه اخیر دادگستری استان تهران درباره ابلاغ الکترونیکی آگهی‌های قضایی، گفت: از ابتدای آذر امسال تمامی آگهی‌های قضایی اعم از دولتی و غیر دولتی از طریق سامانه الکترونیکی روزنامه رسمی کشور به صورت رایگان منتشر خواهد شد.
در پایان این نشست که با هدف رفع موانع و تسهیل فرایندهای قضایی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تشکیل شده بود، مقرر شد کارگروه ویژه‌ای به نمایندگی محمدمهدی احمدی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام حسن تمجیدی معاون قضایی و برنامه ریزی دادگستری استان تهران، به طور مستمر جلساتی داشته باشند.

منبع: ایرنا
خواندن 594 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395