چهارشنبه, 30 آبان 1397 ساعت 09:12

افزایش 642 واحدی شاخص کل بورس  

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

شاخص بورس روز گذشته 642 پله بالا رفت و در جایگاه 176 هزار و 458 واحدی ایستاد.

به گزارش ایرنا، در معاملات روز گذشته یک میلیارد و 678 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش پنج هزار و 362 میلیارد ریال در 172 هزار و 580 نوبت دادوستد شد.

بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، 187 واحد رشد کرد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، 54 واحد افزایش یافت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز 38 واحد بالا رفت؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است. شاخص آزاد شناور 501 واحد رشد کرد؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.

شاخص بازار اول مربوط به شرکت های بهتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور 222 واحد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس نیز 2 هزار و 495 واحد رشد کرد.

در معاملات روز گذشته نمادهای رمپنا (مپنا)، مبین (پتروشیمی مبین)، فارس(هلدینگ خلیج فارس)، جم (پتروشیمی جم) و حکشتی (کشتیرانی) بیشترین تاثیر مثبت را داشتند، اما خساپا (سایپا) و وامید (گروه مدیریت سرمایه گذاری امید) با بالاترین تاثیر منفی، مانع رشد بیشتر شاخص شدند.

برترین صنایع بورسی

گروه بانک در معاملات روز گذشته بورس صدرنشین شد؛ در این گروه 487 میلیون سهم به ارزش 832 میلیارد ریال دادوستد شد.

گروه شیمیایی به ارزش 595 میلیارد ریال و خودرو به ارزش 448 میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.

گروه فرآورده های نفتی با دادوستدی به ارزش 320 میلیارد ریال در رده چهارم معاملات روز گذشته قرار گرفت؛ گروه زراعت نیز با معاملاتی به ارزش 319 میلیارد ریال، رده پنجم را از آن خود کرد.

خواندن 347 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395