دوشنبه, 05 آذر 1397 ساعت 10:34

به فهم مردم توهین نکنید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سیف الله یزدانی

متاسفانه این روش معهود کارکنان و مدیران متولیان آب کشور است که مردم را عده ای حریص و نادان و بی مسئولیت تلقی میکنند که به محض اینکه در مرز افغانستان آب جدید کشف شود، اهالی ماکو و بازرگان از فردا شیلنگ آب را برمیدارند و جوی های خیابان هایشان را هم با آب شهری پر می کنند. یا اگر در خرمشهر چند قطره بیشتر آب بیاید در سرخس مزرعه زرشک و زعفران را غرق آب میکنند.

آقای اردکانیان !

حضوری هم خدمتتان عرض کرده ایم بهتر است بساط مدیریت آب را از این مردم ترسانی راحت کنید و به پرسنل تحت امرتان دستور دهید از این عوام فریبی و ایجاد رعب دست بردارند.

همین حضرات و وزرا و مدیران قبل از شما موقعی که به بهانه های مختلف اعم از تبعیت از مافیای سد سازی و پروژه های عمرانی و ترس از نفوذ و قدرت مقامات ذیربط و ذینفع وا دادند و به موقع به فکر تدبیر مدیریت آب نبودند و اجازه دادند به مشکلات امروز مبتلا شویم، امروز هم هزاران میلیارد بودجه جاری و عمرانی میگیرند تا مافیای پروژه ای حوزه آب و برق به آلاف و الوفشان برسند ، بهتر است اینقدر با اظهارات خفیف مردم را بی مسئولیت و کوته نظر نبینند.

آقای کارشناس منابع آب به جای تحلیل علمی به مسایل روانی آب می پردازد و نگران ایجاد توقع در مردم است( نه که از زمان انتشار عادی این خبر ، مردم با شیلنگ و دبه آب در خیابان ها جشن و پایکوبی و آب افشانی به راه انداختند!؟)

البته به لحاظ تحلیل رسانه ای هم مشخص است که آن کارشناسان گوشی رابرنداشته اند تابه ایرنا زنگ بزنند وبگویند ما میخواهیم در رد این خبر حرف بزنیم ،بلکه این یک اقدام سفارشی از جانب سیستم اطلاع رسانی دولت یا وزارت نیروست که به خبرگزاری رسمی کشور دستور داده و ایرنا هم به سراغ حضرات رفته وازآنان خواسته است تا درچنین زمینه های داد سخن بدهند.

در واقع ریشه این رفتار های مردم ارعاب کن ، در راس مدیریت منابع آب نهفته است، که بارها زا زمان وزارت مهندس فتاح در وزارت نیرو در دولت نهم ، مکررا تذکر داده ایم ، اما انگار منافع و مطامع دیگری بیش از اراده وزرای نیرو بر این حوزه حاکم است که بدیهی ترین توصیه ها را هم اجازه وقوع نمی دهد.

آقای دکتر اردکانیان!

کارشناسان شما در اندیشکده تدبیر آب سخنی به درستی فرموده اند که برای اجرایی شدن چنین طرحی نیاز به بررسی کارشناسی دقیق تر در حوزه تکنولوژی مورد نیاز، هزینه های پروژه ، بهای تمام شده،کیفیت آب مربوطه و... دارد، اما آیا میدانید که این طرح حداقل ۳۰ سال پیش مطرح شده و بنا به اسناد مورد اشاره دکتر علیرضا اکبری معاون اسبق وزارت دفاع بیش از ۴۰ سال پیش توسط اسرائیلی ها بررسی شده است؟

حال سوال این است که چرا محققین متخصص شما حالا یادشان افتاده است که طرح نیاز به بررسی کارشناسی دارد؟

به نظر می رسد همت دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس  باعث فشار زیاد شده و حضرات دنبال پیمانکار مجری خوش اشتها می گردند!

کاری که در مورد احیای دریاچه ارومیه شد و به جای اقدامات پرهزینه حضرات، طبیعت دارد جبران مافات می کند!

 

خواندن 441 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395