چهارشنبه, 07 آذر 1397 ساعت 10:48

فرصتی برای گریه کردن به حال کارگران  

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

اگر حقوق کارگران افزایش پیدا کند طبیعتاً بهای تمام شدت کالاها هم افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه قیمت کالاهای مصرفی مردم هم گران می‌شود؛ بنابراین افزایش حقوق کارگران با افزایش قیمت کالاها و‌ خدمات بی‌اثر می‌شود.

از طرف دیگر همین افزایش حقوق باعث می‌شود که کارفرمایان نتوانند دستمزدهای جدید را پرداخت کنند و ناچار به تعدیل نیروی انسانی شوند که در این صورت تعدادی از همان کارگران که از سر دلسوزی حقوقشان را افزایش داده‌ایم، بیکار می‌شوند.

تازه این اول کار است؛ چرا که با افزایش بیکاران هزینه های تامین اجتماعی هم برای پرداخت بیمه بیکاری بالا می رود و چه بسا همین کارگران با مشکل درمان مواجه شوند.

اصلاً چه معنی دارد که کارگران عزیز را با افزایش حقوق دچار مشکل کنیم.

البته با افزایش هزینه های معیشت کارگران و ‌خانواده هایشان دچار مشکل خواهند شد که باعث غم و غصه مسئولین محترم و صاحبان سرمایه خواهد شد و‌ چه بسا بعضی از آنها شب ها خواب راحت نداشته باشند و به حال و روز کارگران گریه کنند.

بسیار خوب، کارگران عزیز باید قدر این غم و غصه و کریه و بی‌تابی مسئولین و ‌کارفرمایان را بدانند و قدرشناس باشند.

لازم به ذکر است که صاحبان سرمایه و کارفرمایان عزیز به غیر از غم و غصه و گریه برای کارگران مشکلات دیگری هم دارند و آن عدم بازده و سودآوری سرمایه هایشان است که اگر بیش از این به آن عزیزان فشار بیاید، ممکن است خدایی نکرده دق مرگ شوند.

بنابراین برای اینکه بتوانند به راحتی و‌ با فراغ بال و آرامش خاطر غم و‌ غصه کارگران را بخورند، بهتر است مانع از  مشکلات درآمدی و سوددهی صاحبان نقدینگی و سرمایه بشویم بنابراین با کرم نگه‌داشتن بازار سکه و ارز و تامین سود برای این عزیزان فرصت کافی برای غصه خوردن برای معیشت کارگران را فراهم‌ می‌آوریم.

مازان

 

خواندن 472 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395