چهارشنبه, 07 آذر 1397 ساعت 18:30

رب گوجه‌فرنگی ۲۰۰۰ تومان دیگر ارزان شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران از کاهش مجدد قیمت رب گوجه فرنگی خبر داد.

محمد میررضوی با اشاره به این‌که پس از افزایش شدید قیمت رب گوجه فرنگی در مهرماه سال جاری که موجب شد هر قوطی از این محصول به ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان نیز افزایش قیمت داشته باشد، از اوایل آبان ماه شاهد افت قیمت ها در محدوده ۱۸ تا ۲۰ هزار تومانی بودیم، بیان کرد: قیمت‌ها در حال حاضر به محدوده ۱۶ تا ۱۷ هزار تومانی به ازای هر قوطی ۸۰۰ گرمی کاهش یافته است و تا پایان سال شاهد گرانی مجدد نخواهیم بود و با توجه به فصل برداشت گوجه جنوب مشکلی تا پایان سال در ارتباط با تامین و تولید رب گوجه فرنگی نخواهیم داشت.
وی همچنین در مورد سرنوشت درخواست سندیکای صنایع کنسرو ایران از سازمان توسعه تجارت در ارتباط با رفع ممنوعیت صادرات انواع سس‌های دارای رب گوجه‌فرنگی اشاره و اظهار کرد: همزمان با ممنوعیت صادرات رب گوجه‌فرنگی، صادرات انواع سس‌های دارای رب گوجه‌فرنگی نیز ممنوع شد که این مساله فعالان اقتصادی در این حوزه را با مشکل مواجه کرده بود.
دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران افزود: خوشبختانه اخیرا با ابلاغ وزیر صنعت، معدن و تجارت ممنوعیت صادرات رب گوجه فرنگی برداشته شد و صادرات آن از تاریخ ۳۰ آبان ماه سال جاری بلامانع است و براساس این ابلاغیه، با توجه به ظرفیتهای تولیدی کشور و امکان تامین مصارف داخلی از سوی واحدهای تولیدی رب گوجه فرنگی، صادرات این محصول حداکثر تا سقف میانگین عملکرد وزنی صادرات سه سال گذشته (۹۴-۹۵-۹۶) تا اطلاع ثانوی بلامانع است.
میررضوی با اشاره به این‌که ممنوعیت صادرات، برخی صادرکنندگان را در ارتباط با تعهدات صادراتی خود با مشکل مواجه کرده بود، گفت: اگر دستور وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی به موقع صادر می‌شد، شاهد افزایش قیمت ها در رب گوجه فرنگی نبودیم. علاوه بر این ممنوعیت صادرات رب گوجه فرنگی، صادرکنندگانی را که تعهد صادراتی داشتند با چالش روبرو کرده بود چراکه باید خسارت متقضایان را پرداخت می‌کردند که خوشبختانه این مشکل نیز اخیرا برطرف شده است.
 در ابتدای سال جاری قیمت هر قوطی رب گوجه‌فرنگی بین ۸۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان بود اما به دلایل مختلفی از جمله رشد قیمت مواد اولیه و وسایل بسته‌بندی و ابلاغ دیرهنگام ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی، شاهد افزایش ناگهانی قیمت هر قوطی رب گوجه‌فرنگی تا رقمی معادل ۲۰ تا ۲۵ هزار تومانی بودیم که مجددا قیمت ها با کاهش و افت روبرو شده است و در حال حاضر به ازای هر قوطی ۸۰۰ گرمی به رقمی معادل ۱۶ تا ۱۷ هزار تومان رسیده است.

منبع:ایسنا
خواندن 242 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395