شنبه, 10 آذر 1397 ساعت 10:54

ثبت جهانی انگور ملایر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: فرآیند ثبت جهانی انگور ملایر به عنوان میراث جهانی کشاورزی طبق ضوابط جیاس به طور قطعی پایان یافت و ثبت جهانی شد.

محمد کاظمی روز شنبه اظهار داشت: به طور قطع این دستاورد مهم ملی و منطقه ای بسترساز رونق شهرستان در حوزه اقتصاد کشاورزی است.
وی ضمن قدردانی از تلاش ها و زحمات تمامی فعالان این حوزه برای ثبت جهانی انگور ملایر، این توفیق را حاصل دسترنج کشاورزان و باغداران این شهرستان دانست.
نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم همچنین حمایت های وزیر جهاد کشاورزی و دولت تدبیر و امید به ویژه استاندار همدان و مجموعه فرمانداری ویژه ملایر، جهاد کشاورزی و کارشناسان و دست اندرکاران را از جمله مهمترین عوامل در سرعت بخشیدن و به نتیجه رسیدن فرآیند ثبت حهانی انگور ملایر برشمرد.
کاظمی شناساندن بیش از پیش ظرفیت های این شهرستان با اتکا به فرصت های ایجاد شده و تلاش مضاعف برای ارزش افزوده در چرخه تولید کشاورزی و صنعتی و سایر حوزه ها را به عنوان اولویت های اصلی در شرایط کنونی عنوان کرد.
وی با اشاره به ثبت ملی مبل و منبت در سال گذشته و ثبت جهانی انگور هم اکنون و اقدامات انجام شده در این راستا، خواستار همراهی و همدلی بیشتر مسئولان برای بهره گیری از ثمره های این رویدادهای مهم در عرصه عمران و آبادانی متوازن این شهرستان شد.
کاظمی بیان کرد: پس از برگزاری جلسه ها و نشست های مختلف با کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی و مهیا کردن الزام های مورد نیاز طبق ضوابط جیاس، در نهایت با سفر کارشناسان سازمان جهانی خواروبار کشاورزی(فائو) در پایان مهرماه امسال به ملایر، فرایندهای لازم انجام و ثبت جهانی انگور در ابتدای آذر ماه 97 محقق و بزودی به طور رسمی اعلام می شود.

منبع: ایرنا
خواندن 231 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395