یکشنبه, 11 آذر 1397 ساعت 14:28

نگرانی معاون موسسه فدرالی شیلات روسیه از وضعیت ماهیان خاویاری دریای خزر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معاون موسسه فدرالی شیلات روسیه گفت: وضعیت ماهیان خاویاری در دریای خزر نگران کننده است و با وجود توقف صید تجاری این ماهیان ،بهبودی در شرایط دیده نمی شود.

«واسیلی سوکولوف» افزود:بر اساس تحقیقاتی که انجام دادیم حداقل به 13 سال زمان برای احیای ذخایر ماهیان خاویاری در دریای خزر نیاز داریم .
وی با اشاره به تصمیم اخیر کمیسیون حفاظت و بهره برداری منابع زنده آبی دریای خزر درباره تمدید ممنوعیت صید ماهیان خایاری تا پایان سال 2019 میلادی، افزود: از سال آینده کشورهای حاشیه خزر می توانند کنترل دراز مدت برای حفاظت ماهیان خاویاری در دریای خزر به کار بگیرند.
ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری از سال 2010 میلادی آغاز شده است .
معاون موسسه فدرالی شیلات روسیه، دومین اجلاس کمیسیون حفاظت و بهره برداری منابع زنده آبی دریای خزر برگزار شده روزهای 6 تا 8 آذرماه در باکو را ثمر بخش عنوان کرد و گفت: این کمیسیون از ظرفیت های زیادی برای حفاظت از منابع آبزی دریای خزر برخوردار است .
سوکولوف افزود: همه کشورهای ساحلی خزر، عزم راسخ برای بهبود شرایط زیست محیطی و منابع زنده دریای خزر دارند و برای اینکه یک دریای بهبود یافته در تمام ابعاد برای نسل آینده باقی بگذاریم باید همه کشورها همکاری های تنگاتنک داشته باشند .
این مقام روسیه گفت: مشکلات و تهدیدات زیادی برای منابع زنده دریای خزر وجود دارد ولی تهدید عمده در این زمینه صید غیر قانونی منابع زنده خزر است و همه پنج کشور ساحلی هدفشان جلوگیری و پایان دادن به صید غیر مجاز است.
سوکولوف گفت: آلودگی دریای خزر و ریختن ضایعات صنعتی و خانگی به خزر نیز تامثیر منفی بر منابع زنده این دریا دارد .
وی اظهار داشت : بروز گونه شانه دار 'منمیوپسیس' که از دریاهای دیگر از طریق آب توازن کشتی ها به دریای خزر منتقل شده، پیآمد منفی برای منابع تغذیه ماهیان از جمله ماهیان خاویاری دارد.
این مقام روسی اظهار داشت : برای احیای ماهیان خاویاری در دریای خزر همه کشورها باید در راستای بازسازی و بازپروری این ماهیان به طور مشترک تلاش کنند.
سوکولوف تصریح کرد: پنج کشورحاشیه دریای خزر می توانند در راستای احیای ماهیان خاویاری و بازسازی مصنوعی این گونه ها، تبادل اطلاعات علمی و تحقیقاتی داشته و تجربیات خود در این زمینه بطور گسترده به اشتراک بگذارند .
وی همچنین آلودگی دریا با مواد ناشی از فعالیت بسیاری از شرکت در دریای خزر را از مشکلات زیست محیطی این دریا عنوان کرد.
خواندن 204 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395