دوشنبه, 12 آذر 1397 ساعت 09:13

اطلاعات تکميلي

  • اکبری مطرح کرد

خروج منابع قرض الحسنه بانک ها با کاهش ارزش پول ملی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با بیان اینکه با توجه به شرایط اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی منابع قرض‌الحسنه از بانک‌ها خارج و در امور دیگری مصرف شده است ، گفت : با این وجود منابع بانک در سال جاری تاکنون ۲۴ درصد رشد داشته و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال به رشد ۴۰ تا ۴۵ درصدی برسیم.

روز گذشته در راستای سیاست های بانک قرض الحسنه مهر ایران مبني بر توانمندسازي تمام اقشار کمتربرخوردار جامعه و نيز توسعه مناطق روستايي، تفاهم نامه همکاري با عليرضا تابش، رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي به منظور پرداخت تسهيلات قرض الحسنه براي احداث و تكميل مسكن روستايي امضا شد.

اکبری در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: اين بانک همواره در راستاي گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه و كمك به توسعه مناطق محروم فعاليت كرده است.

وی افزود: حال در تقویت سیاست های مذکور و به منظور توانمندسازي تمام اقشار کمتربرخوردار جامعه و نيز توسعه مناطق روستايي، تفاهم نامه همکاري با بنياد مسکن انقلاب اسلامي، با هدف پرداخت تسهيلات قرض الحسنه براي احداث و تكميل مسكن روستايي امضا مي شود.

به گفته اکبری، بر اساس این همکاری، به افراد واجد شرایط معرفي شده توسط بنياد در مناطق روستايي و به منظور کمک به احداث و تكميل مسكن در سراسر كشور تسهيلات قرض الحسنه پرداخت مي شود.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران تصریح کرد: اعتبار این تفاهمنامه معادل ۶۰۰ میلیارد ریال است که بر اساس توافقات صورت گرفته، سقف فردي تسهيلات براي متقاضيان عادي ۱۲۰ ميليون ريال و با بازپرداخت ۳۶ ماهه و کارمزد ۴% در سال خواهد بود. بانک قرض الحسنه مهر ایران از سال گذشته تا کنون، تعداد ۷۱۱۰  فقره تسهیلات به معرفی شدگان روستايي به ارزش ۳۶۵ ميليارد ريال پرداخت کرده است.

افزایش 24 درصدی منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ادامه داد : منابع قرض‌الحسنه بانک از ابتدای سال ۲۴ درصد رشد داشته و ۲۹۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.این تفاهم‌نامه به منظور کمک به احداث و تکمیل مسکن مناطق روستایی برای دومین سال امضا می‌شود. سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۴۵ میلیارد تومان با بنیاد مسکن امضا کردیم که ۳۰ میلیارد تومان آورده بانک و ۱۵ میلیارد تومان آورده بنیاد بود که تمام ۴۵ میلیارد تومان تخصیص یافته و ۳۶ میلیارد نیز به۸ هزار نفر پرداخت شده است.

اکبری افزود: مبلغ تفاهم‌نامه جدید ۶۰ میلیارد تومان است که تسهیلات با سود ۴ درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه با سقف فردی ۱۲ میلیون تومان به ازای هر نفر پرداخت می‌شود.

پرداخت ۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات در ۸ ماه گذشته

اکبری در ادامه خاطرنشان کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال جاری برای پرداخت ۱۰ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به یک میلیون نفر برنامه‌ریزی کرده بود که در ۸ ماه گذشته ۸ هزار میلیارد تومان با سود بین ۲ تا ۴ درصد پرداخت کرده است و تا پایان سال به ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه هدف‌گذاری بانک از تسهیلات معیشتی به سمت وام‌های سرمایه‌ای و کارآفرینی خُرد تغییر کرده است، گفت: با وجود اینکه مبلغ وام‌ها اندک است و کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد اما تقاضا برای دریافت وام به شدت بالا است.

خروج منابع قرض الحسنه بانک ها با کاهش ارزش پول ملی

بانک قرض الحسنه مهر ایران خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی منابع قرض‌الحسنه از بانک‌ها خارج و در امور دیگری مصرف شده اما با این وجود منابع بانک در سال جاری تاکنون ۲۴ درصد رشد داشته و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال به رشد ۴۰ تا ۴۵ درصدی برسیم.

منابع بانک ۲۹۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت

اکبری تصریح کرد: سال گذشته ۸۲ درصد رشد منابع داشتیم اما امسال تاکنون با رشد ۲۴ درصدی از ابتدای سال ۲۹۰۰ میلیارد تومان به منابع بانک افزوده شده است.

همچنین در این مراسم عليرضا تابش، رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي ، اظهار داشت: هدف هر دو نهاد توانمندسازی و کمک به محرومین و استراتژی ما در بخش مسکن توانمندسازی برای ایجاد مسکن مقاوم و اصولی است.

وی با بیان اینکه برای این کار از منابع گوناگون از جمله ۱۰۰۰ میلیارد تومان منابع بلاعوض دولتی، ۳۰۰۰ میلیارد منابع بانک‌های دولتی و منابع ترکیبی با بنیاد مستضعفین، ستاد اجرایی فرمان امام و کمیته امداد بهره می‌بریم، گفت: همچنین تفاهم‌نامه‌هایی را با بانک‌های مهر ایران، رسالت و پست بانک امضا کرده‌ایم.

تابش با بیان اینکه قراردادی را سال گذشته با بانک قرض الحسنه مهر ایران امضا کردیم که به موجب آن ۴۵ میلیارد تومان برای احداث مقاوم سازی و تبدیل به بوم‌گردی ۱۰ هزار واحد مسکونی اختصاص یافت، افزود: امروز نیز قراردادی به ارزش ۶۰ میلیارد تومان برای اعطای ۱۲ هزار فقره تسهیلات امضا می‌شود که در مجموع این دو قرارداد ۱۰۵ میلیارد تومان برای اعطای ۲۲ هزار فقره وام مسکن روستایی اختصاص می‌یابد.

وی تصریح کرد: در مجموع سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی با منابع ۴ هزار میلیارد تومانی احداث می‌شود که سقف این وام برای هر نفر ۲۵ میلیون تومان است و اکثر بانک‌ها در پرداخت این وام شریک هستند و وام بانک قرض الحسنه مهر ایران به عنوان تکمیلی علاوه بر این وام ارائه می‌شود.

مناطق محروم و مرزنشینان در اولویت پرداخت تسهیلات

رییس بنیاد مسکن با بیان اینکه منابع وام حوادث نیز امسال بیش از ۳ هزار میلیارد تومان بوده است، گفت: مناطق محروم و بویژه مرزنشینان در اولویت تسهیلات قرار دارند و در مناطق مرزنشین برای ایجاد مسکن معیشت محور تفاهم‌نامه‌ای با بانک کشاورزی برای اعطای وام جداگانه برای فضای دامی و معیشتی امضا شده است.

تابش درباره وام اعطایی برای افراد خسارت دیده زلزله نیز گفت: سقف وام در بازسازی مناطق خسارت دیده در روستاها ۳۵ میلیون تومان وام و ۱۰ میلیون تومان بلاعوض است که علاوه بر آن ۱۰ میلیون تومان وام معیشتی و ۲ میلیون تومان کمک بلاعوض معیشتی انجام می‌شود که در مجموع وام و بلاعوض به ۵۳ میلیون تومان می‌رسد، همچنین ۱۰ میلیون تومان هم خدمات رایگان مانند سیمان و ... ارائه می‌شود که در مجموع به ۶۳ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

اتمام واحدهای مسکونی روستایی کرمانشاه تا ۲۲ بهمن

رییس بنیاد مسکن در مورد مسکن روستایی زلزله زدگان کرمانشاه نیز گفت: ۲۵ هزار واحد احداث کردیم که ۱۲ هزار واحد تخریبی زلزله و ۱۳ هزار واحد بهسازی مسکن روستایی بود که این ۲۵ هزار واحد در مجموع پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد دارد و تا پایان ۲۲ بهمن امسال واحدهای مسکن روستایی به اتمام می‌رسد.

تابش در پایان خاطرنشان کرد : ۱۱ هزار واحد نیز در شهرها با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد در حال احداث است که تا پایان بهار ۹۸ به اتمام می‌رسد و بیش از دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وام و ۳۶۰ هزار میلیارد تومان بلاعوض تاکنون در ۱۶۰۰ روستا و ۸ شهر اختصاص یافته است.

 

 

 

 

خواندن 146 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395