دوشنبه, 12 آذر 1397 ساعت 11:27

صدور رأی قطعی دادگاه 5 صراف هفته آینده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مفسدان و اخلالگران اقتصادی گفت: رأی قطعی دادگاه 5 صراف، هفته آینده صادر و به نوبت اعلام می‌شود.

 اسدالله مسعودی مقام روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: احسان صفوی امیر، بهزاد بهرامی، سید مازن قائنی، مجید انصاری و پیمان ارغوانی 5 صرافی هستند که با همکاری تعدادی از دلالان بازار ارز و سوء استفاده از کارت‌های ملی افراد مختلف، ارز‌های مداخله‌ای بازار را تصاحب کردند‌ که این کارشان موجب افزایش قیمت ارز و کالا‌های اساسی شده است.
نماینده دادستان در جلسه رسیدگی به اتهامات این افراد، مجموع مبالغ مربوط به 5 متهم را مبلغ 151 میلیون و 112 هزار و 674 دلار اعلام کرد.
وی افزود: در تحقیقات مشخص شد که بخشی از ارز خریداری شده و ثبت شده در سامانه سنا به نام افرادی است که از اقشار کم درآمد جامعه بودند و با دریافت مبالغ ناچیز بدون اینکه ارزی در اختیار این اشخاص قرار گیرد، کارت ملی و حساب بانکی خود را در اختیار متهمان قرار دادند و متهمان نیز به دریافت ارز و جا به جایی وجوه از طریق کارت‌های بانکی این اشخاص اقدام کرده اند.
مسعودی مقام خاطر نشان کرد: تحقیقات نشان می‌دهد این افراد با در اختیار گرفتن کارت‌های ملی و بانکی اشخاص متعدد و با همکاری دلالانی که اسامی ایشان در پرونده منعکس است و سابقا پرونده آنان با کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است، مبالغ اشاره شده را به شرح فوق به نام این اشخاص در سامانه سنا به صورت صوری خریداری کرده و در نهایت ارز توسط صرافی‌های مورد نظر یا دلالان تصاحب شده است.
سوء استفاده از کارت ملی 1028 نفر
قاضی در این جلسه پس از دفاعیات متهم احسان صفوی امیر خطاب به وی گفت: کارت ملی 1028 نفر مورد سوء استفاده قرار گرفته است و دلار‌هایی که در اختیار آن‌ها قرار می‌دادید گویای این است که به جای مصرف دلار در جای خود، در بازار آزاد و با ترفند، علی رغم ثبت در سامانه به اشخاصی که استحقاق نداشتند پرداخت کردید که آنها مرتبط با شما بودند و شما به ازای اجاره کارت ملی به آن‌ها مبلغی می‌دادید.
بر اساس استجازه مقام معظم رهبری، احکام صادره دادگاه‌های ویژه در غیر از احکام اعدام، قطعی و قابل اجرا است.

منبع: ایرنا
خواندن 144 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395