دوشنبه, 12 آذر 1397 ساعت 15:20

تسهیلات تولید و خرید مسکن با شرایط آسان افزایش یابد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک مسکن در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: شوک ارزی در سال جاری هزینه ساخت و ساز را افزایش داده بنابراین باید میزان تسهیلات تولید و خرید مسکن با شرایط آسان افزایش یابد.

«محمدرضا پورابراهیمی داورانی»در نشست مشترک- دوشنبه- کمیسیون اقتصادی مجلس با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن افزود: خانه دار کردن مردم یکی از اولویت های اساسی باید محسوب شود و در این راستا باید منابع جدید برای تامین مسکن اقشار کم درآمد و محروم جامعه در نظر گرفته شود.
وی با بیان این که باید خط اعتباری مسکن مهر تعیین تکلیف شود، ادامه داد: یک میلیون مسکن نیاز سالانه کشور است اما در سال های گذشته زمین برای ساخت مسکن ارائه نشده است.

**مالیات بر عایدی سرمایه به رویکرد تعادلی در بازار سرمایه کمک می کند
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: باید دولت به ساخت مسکن اجتماعی توجه جدی داشته باشد در این راستا کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به موضوع خانه دار شدن مردم توجه جدی دارد.
پورابراهیمی ادامه داد: مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) به رویکرد تعادلی در بازار سرمایه کمک می کند هر چند برای انجام این مهم نباید شرایط رکودی وجود داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: شوک ارزی سال جاری هزینه ساخت و ساز را افزایش داده بنابراین باید تسهیلات تولید و خرید مسکن افزایش یابد.

**افزایش ارز در سال جاری بر تولید مسکن در کشور تاثیر نامناسب داشت
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: افزایش ارز در سال جاری بر تولید مسکن در کشور تاثیر نامناسب داشته و امیدوارم با متعادل شدن نرخ ارز و ایجاد ثبات در بازار زمینه رونق تولید مسکن فراهم شود.
اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در این نشست بر لزوم توجه به موضوع افزایش سرمایه بانک مسکن و ارائه تسهیلات با شرایط آسان در بخش مسکن تاکید کردند. 
در این جلسه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی بر لزوم تولید مسکن در کشور تاکید و برنامه های این وزارتخانه را در بخش مسکن تشریح کرد.
همچنین ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن و مسئولان این بانک گزارشی از عملکرد و برنامه های آتی بانک مسکن ارائه کردند.

منبع: ایرنا
خواندن 134 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395