سه شنبه, 13 آذر 1397 ساعت 12:34

توریست درمانی صنعتی ارزآور برای ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کنسول افتخاری لیتوانی در تهران گفت: سطح تجهیزات پزشکی و دانش پزشکان ایرانی می تواند عوامل خوبی برای جذب گردشگر درمانی از اروپا به ویژه لیتوانی باشد.

محسن کریمی طبسی روز سه شنبه  گفت: سال گذشته هند در محدوده همسایگی ایران 400 میلیون دلار از طریق گردشگری درمانی درآمد داشته است و ایران نیز می‌تواند با توجه به سطح بالای پزشکی و خدمات درمانی در بخشی از اماکن بیمارستانی خود در درآمد بالای این صنعت، سهیم باشد.
وی افزود: گردشگری سلامت از اولویت‌های اصلی ماست و با توجه به امکانات قابل توجه و سطح دانش پزشکی در ایران بر این هستیم که گردشگران لیتوانیایی و سپس کشورهای همسایه آن متقاضی دریافت خدمات درمانی را به ایران بیاوریم.
کریمی طبسی گفت: توریست درمانی قطعا برای ایران ارزآور است و هرقدر در معرفی امکانات ایران خوب عمل کنیم درآمد بیشتری برای کشور جذب خواهد شد.
او یادآور شد: برای معرفی جاذبه‌های ایران به لیتوانی با معاونت گردشگری کشور مکاتبه کردیم و در گام بعدی با آژانس‌ها و هتل‌ها ارتباط خواهیم گرفت.
وی افزود: مطمئنم که گردشگران لیتوانی هم مانند سایر کشورهای اروپایی از دیدن شهرهایی چون شیراز، کرمان و اصفهان هیجان زده خواهند شد.
کنسول افتخاری لیتوانی در تهران یادآور شد: سال 2017 میلادی 2 میلیون و 500 هزار گردشگر از لیتوانی بازدید کردند و این کشور حدود 400 هزارنفر گردشگر خروجی داشته است که مقصد عمده آنها اروپا و دبی بوده است.
کرمی طبسی گفت: هنوز پرواز مستقیمی میان ایران و لیتوانی برقرار نیست اما با سازمان هواپیمایی کشوری در حال مذاکره هستیم تا در صورت امکان پرواز مستقیم برقرار شود.

منبع: ایرنا
خواندن 323 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395