سه شنبه, 13 آذر 1397 ساعت 15:41

احداث بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شاهرود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عملیات اجرایی بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شهید بسطامی شاهرود روز سه شنبه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در قالب برنامه های سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان آغاز شد.

رضا اردکانیان وزیر نیرو احداث بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شهید بسطامی شاهرود را در استان سمنان آغاز کرد، این طرح مقرر است تا سال 1400 به بهره برداری برسد.
فرماندار شاهرود در حاشیه سفر وزیر نیرو به این شهرستان، گفت: با انجام این عملیات ظرفیت نیروگاه سیکل ترکیبی شاهرود افزایش می یابد.
محمد کرم محمدی اضافه کرد: افزایش تولید و پاسخگویی به رشد بار، صرفه جویی سالانه سوخت به میزان 244 میلیون متر مکعب، کاهش آلایندگی محیط زیست و افزایش راندمان نیروگاه به اندازه 50 درصد از جمله مزیت های این طرح است.
وی از بهره برداری این طرح تا سال 1400 خبر داد و گفت: این بخش دارای وی‍ژگی هایی همچون ژنراتور به ظرفیت 160 مگاوات، بویلرهای بازیاب حرارتی، توربین بخار و سامانه خنک کننده اصلی از نوع خشک است.
نیروگاه سیکل ترکیبی شهید بسطامی شاهرود دارای چند بخش است و واحد گازی این نیروگاه توان تولید 162 مگاوات برق را دارد.
نیروگاه گازی شاهرود شامل دو واحد گازی به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات در مجموع ۳۲۴ مگاوات در شرایط ایزو است که در آن از ۲ واحد توربین گاز V94.2 طرح نیام مپنا استفاده شده است، این نیروگاه در۱۵ کیلومتری جاده شاهرود به دامغان، جنب پست ۲۳۰ کیلوولت جای گرفته و تاکنون هر دو واحد آن به کارفرما تحویل موقت شده است.
در سفر دکتر روحانی رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به استان سمنان امروز و فردا حدود 70 مصوبه برای توسعه این استان مصوب می شود.

منبع: ایرنا
خواندن 147 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395