چهارشنبه, 14 آذر 1397 ساعت 13:12

آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های نیرو در استان سمنان با اعتباری ۱۱۳۳ میلیارد ریال و ۲۸۰ میلیون یورو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
در ادامه سفر استانی رئیس جمهوری به استان سمنان و با حضور وزیر نیرو، عملیات اجرایی پروژه‌های بخش نیرو در این استان با اعتباری بالغ بر ۱۱۳۳ میلیارد ریال و ۲۸۰ میلیون یورو آغاز شد.

در پایان روز نخست سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان و در جلسه بهره‌برداری هم‌زمان از طرح‌های عمرانی و زیربنایی استان سمنان، عملیات اجرایی احداث بخش بخار سیکل ترکیبی نیروگاه شهید باکری سمنان و ۶ پروژه برق منطقه‌ای این استان با دستور رئیس‌جمهوری و با توضیحات وزیر نیرو از محل نیروگاه شهید باکری آغاز شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی با تقدیر از خدمات فعالان و مسئولان وزارت نیرو به جهت تلاش‌های صورت گرفته صنعت آب و برق در تابستان امسال، گفت: بنده به شخصه شاهد هستم که این وزارتخانه به صورت شبانه روزی برای احتمالات سال آینده که ممکن است در بخش آب و برق کمبود داشته باشیم تلاش می‌کند.
رئیس جمهوری تاکید کرد: بحمدالله وزارتخانه‌ها برای خدمات رسانی به مردم کمر همت خود را بسته‌اند و این کمربند مطمئنا کمربند مستحکمی برای خدمات رسانی بیشتر به مردم خواهد بود.
وی ادامه داد: برای دو واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی شهرستان‌های شاهرود و سمنان که امروز عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود اعتباری بالغ بر دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان مورد نیاز است که دولت آن را تامین خواهد کرد.
گفتنی است نیروگاه شهید باکری سمنان دارای دو واحد گازی است و بخش بخار آن با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات با هزینه‌ای بالغ بر ۱۴۰ میلیون یورو توسط سرمای‌گذاری شرکت تولید و توسعه پویا انرژی احداث می‌شود.
ظرفیت فعلی این نیروگاه ۳۲۴ مگاوات است و با تکمیل بخش بخار ظرفیت کل آن به ۴۸۴ مگاوات در شرایط ایزو خواهد رسید. سوخت اصلی این نیروگاه گاز و سوخت پشتیبان آن گازوئیل بوده و بعد از احداث بخش بخار سالانه ۲۴۴ میلیون مترمکعب در سوخت مصرفی صرفه‌جویی خواهد شد.
از اهداف این پروژه می‌توان به افزایش تولید و پاسخگویی به رشد فزاینده بار در مرکز کشور و همچنین بالا بردن راندمان نیروگاه و افزایش آن به میزان ۵۰ درصد اشاره کرد. بازگشت سرمایه اولیه احداث این نیروگاه بعد از تکمیل و بهره‌برداری از بخش بخار سیکل ترکیبی در قالب سوخت صرفه جویی شده به سرمایه گذار پرداخت می‌شود.
صبح امروز هم عملیات اجرایی احداث بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شهید بسطامی شاهرود آغاز شد. این نیروگاه شامل ۲ واحد گازی هر یک به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات بوده که با تکمیل واحد بخار آن ظرفیت نیروگاه به ۴۸۴ مگاوات در شرایط ایزو خواهد رسید. هزینه این نیروگاه بالغ بر ۱۴۰ میلیون یورو است که توسط شرکت تولید و توسعه پویا انرژی سرمایه گذاری تامین می شود.
آغاز عملیات اجرایی ۶ پروژه شرکت برق منطقه‌ای سمنان با اعتباری معادل ۸۴۰ میلیارد ریال
همچنین عملیات اجرایی ۶ پروژه شرکت برق منطقه‌ای سمنان با اعتباری معادل ۸۴۰ میلیارد ریال در ادامه سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید آغاز شد.
آغاز عملیات اجرایی احداث فاز اول پست ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی دامغان به منظور ایجاد ظرفیت برقرسانی به متقاضیان جدید صنعتی، افزایش قابلیت اطمینان شبکه در راستای تأمین برق مطمئن و پایدار به مشترکین صنعتی و بهبود پارامترهای کیفی برق و بهبود پروفیل ولتاژ شبکه با ظرفیت ۸۰ مگاولت آمپر انجام می‌گردد.
آغاز عملیات اجرایی احداث پست ۶۳ کیلوولت امیر کبیر سمنان و احداث خط و پست ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی سرخه از دیگر پروژه‌ها بود که با هدف ایجاد ظرفیت برقرسانی مطمئن به مشترکین جدید خانگی و متقاضیان جدید شهرک صنعتی با ظرفیت ۸۰ مگاولت آمپر، عملیاتی خواهد شد.
همچنین عملیات اجرایی دومداره کردن خط ۶۳ کیلوولت شهید میرحاج – سرخه آغاز شد که این پروژه به منظور افزایش قابلیت اطمینان و مانور شبکه به انجام می‌رسد.
پروژه خطوط ارتباطی ۴۰۰ و ۶۳ کیلوولت به پست ۴۰۰ کیلوولت ایوانکی و بهینه سازی پست ۶۳.۲۰ کیلوولت شاهرود یک نیز از دیگر پروژه‌های شرکت برق منطقه‌ای سمنان بود که عملیات اجرایی آن با حضور اردکانیان، وزیر نیرو، آغاز شد.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دولت
خواندن 194 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395