پنج شنبه, 15 آذر 1397 ساعت 13:05

شفاف سازی یارانه های پنهان در بودجه ۹۸

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رئیس سازمان برنامه و بودجه از تعیین تکلیف و شفافسازی یارانه های پنهان و غیر مستقیم در بودجه ۹۸ که رقم قابل توجهی است، خبر داد.

به گزارش خبرنگار عصراقتصاد نشست سازمان برنامه و بودجه، که با حضور محمد باقر نوبخت و مدیران این سازمان برگزار شد، به بررسی لایحه بودجه ۹۸ و پیشنهادات دولت در آن پرداخت.
لایحه بودجه ۹۸که به عنوان سخت ترین بودجه پس از انقلاب از آن یاد می شود دارای شفافسازی ها و پیش بینی هایی برای اولین بار بود.
از جمله این شفافیت ها، آشکار کردن معافیت های مالیاتی و گمرکی و اعلام یارانه های پنهان و غیر مستقیم در بودجه سالانه کشور برای اولین بار است.
سهم ۲۷درصدی نفت در بودجه ۹۸
 به گفته نوبخت به منظور کاهش وابستگی کشور به درآمدهای نفتی و افزایش مقاومت بودجه در مقابل تحریم ها سهم درآمدهای نفتی در بودجه تنها ۲۷درصد در نظر گرفته شده است.
معاون رئیس جمهور خاطر نشان کرد: قیمت نفت در لایحه بودجه ۹۸ ، معادل ۵۴دلار برای هر بشکه و به میزان ۱.۵ میلیون بشکه در هر روز در نظر گرفته شده است.
 بسته های حمایتی بودجه ۹۸
رئیس سازمان برنامه و بودجه از تدوین بسته های حمایتی برای پیمانکاران به منظور حمایت از تولید و برای اتمام طرح های عمرانی خبر داد و گفت: این بسته ها در شورای هماهنگی و تایید این شورا خبر داد.
خواندن 722 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395