شنبه, 17 آذر 1397 ساعت 10:48

اطلاعات تکميلي

  • حذف تخصیص اعتبار تامین آب آشامیدنی اصفهان در برنامه بودجه سال 98؛

ابوترابی: غفلت دولت در تامین آب اصفهان چالش اجتماعی ایجاد می کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: غفلت دولت در تامین آب آشامیدنی استان اصفهان چالش های امنیتی و اجتماعی در آینده ایجاد می کند.

ابوالفضل ابوترابی افزود : پنج میلیون نفر جمعیت استان اصفهان از شبکه آبرسانی زاینده رود برای مصارف خانگی استفاده می کنند که در تابستان امسال بخش زیادی از این شمار دچار مشکل شده بودند.
وی اظهارداشت : دولت در برنامه بودجه سال 98 اختصاص اعتبار برای تامین آب آشامیدنی را به نمایندگان اصفهان قول داد اما روز چهارشنبه که برنامه نهایی برای ارسال به مجلس آماده شد این سرفصل را حذف کرده بود.
وی با اشاره به اینکه بی توجهی مسئوولان به آب مورد نیاز مردم شایسته نیست، تصریح کرد: بی توجهی گذشته نسبت به آب مورد نیاز اصفهان باعث تخریب عرصه کشاورزی استان شد و ادامه این وضع مشکلات زیادی را برای زندگی مردم ایجاد می کند.
نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مجلس در راستای حمایت از مردم استان استعفا دادند، خاطرنشان کرد: 19 نفر از نمایندگان مجلس این استان با مشاهده این بی تدبیری ها با استعفا خود دیگر نمی خواهند در مسئولیت قرار بگیرند.
ابوترابی ادامه داد: اگر این وضع بی تدبیری در استان ادامه داشته باشد لازم است که استعفا نمایندگان پذیرفته شود و پس از آن نیز سایر مسئولان ارشد اصفهان از مسئولیت های خود استعفا بدهند.
وی یادآورشد: مسئولان در کشور برای خدمت به مردم مسئولیت می پذیرند و نباید نسبت به بی توجهی به حقوق مردم بی توجه باشند.
 19 نماینده استان اصفهان در اعتراض به آنچه که 'عدم تحقق وعده‌های دولت درخصوص جاری شدن آب زاینده رود ' خواندند خواهان کناره گیری از سمت نمایندگی مردم استان در مجلس شورای اسلامی شدند.
نمایندگان مردم این استان در نامه ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کردند در صورتی که حداقل نتوانیم حق مردم اصفهان را برای تامین آب آشامیدنی آن ها تامین نماییم دلیلی برای حضور در مسئولیت نمایندگی نمی بینیم و ما امضا کنندگان ذیل از زمان تقدیم نامه کناره گیری از حضور در صحن و کمیسیون ها خودداری تا تکلیف مشخص شود.
در این نامه خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است: 'همانطور که مستحضرید و یک مورد در حضور جنابعالی با وزیر محترم نیرو مشکلات آب استان اصفهان مورد بحث و بررسی قرار گرفت، احیای زاینده رود که هیچ سازمان برنامه و بودجه ای برغم پیگیری زیادی که انجام شده حتی از تخصیص اعتبار و ردیف مرتبط با تامین آب آشامیدنی خودداری کرد.
به گفته کارشناسان، مصرف سرانه آب در اصفهان 151لیتر است و حدود 70درصد منابع آبی استان در بخش کشاورزی، 10 درصد در بخش شرب و 20 درصد در بخش صنعت و سایر موارد مصرف می شود.

منبع: ایرنا
خواندن 92 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395