شنبه, 17 آذر 1397 ساعت 12:12

گرم شدن آب اقیانوس هند و کاهش نیروی توربین‌های بادی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محققان دریافتند گرم شدن آب اقیانوس هند به تضعیف چرخه موسمی و کاهش نیروی توربین‌های بادی منجر می‌شود.

به نقل از ساینس، بر اساس مطالعات جدید، گرم شدن اقیانوس هند، ناشی از تغییرات اقلیمی جهانی، ممکن است موجب کاهش شدید پتانسیل قدرت باد در هند شود.
بر اساس مطالعه جدید محققان دانشگاه ایالتی هاروارد، هند، سومین کشور منتشرکننده گازهای گلخانه‌ای بعد از چین و ایالات متحده آمریکاست که میلیاردها دلار برای انرژی بادی هزینه کرده و اهداف بلندپروازانه‌ای برای ظرفیت تولید برق بادی طی پنج سال آینده داشته و قصد دارد که استفاده از انرژی باد را دو برابر کند.
توربین‌های بادی در جنوب و غرب هند ساخته شده‌اند تا بادهای موسومی را جذب کنند. با این حال، محققان دریافتند، درنتیجه گرم شدن آب اقیانوس هند، بادهای موسمی تضعیف و منجر به کاهش مداوم نیروی باد خواهد شد.
منگ گائو - نویسنده این مطالعه - اظهار کرد: اگرچه هند سرمایه‌گذاری عظیمی در زمینه نیروی باد برای مقابله با تغییرات آب وهوایی و مسائل مرتبط با آلودگی هوا کرده است، اما این سرمایه به دلیل تغییرات آب و هوا در معرض خطر است.
کارشناسان، پتانسیل قدرت باد در هند را طی چهار دهه گذشته محاسبه و عنوان کردند که روند نیروی باد به قدرت بادهای موسمی تابستانی وابسته است.
محققان اظهار کردند که درواقع، ۶۳ درصد از تولید انرژی سالانه باد در هند از بادهای موسمی بهار و تابستان به دست می‌آید.
در طول ۴۰ سال گذشته، این پتانسیل انرژی حدود ۱۳ درصد کاهش یافته است و انرژی کمتری در این زمان از بادهای موسمی تولید شده است.
غرب هند که بیشترین سرمایه‌گذاری را برای انرژی حاصل از باد انجام داده، بیشترین آسیب را دیده است.
مایکل مک الروی - محقق این بررسی اظهار کرد: یافته‌های محققان، پیشنهاداتی درباره ساخت توربین بادی در مناطقی دارد که تاثیرتغییرات آب و هوایی در آنها حداقل باشد.

منبع: ایسنا
خواندن 140 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395