دوشنبه, 11 بهمن 1395 ساعت 11:24

۲۳ درصد افراد جامعه دچار ناامنی روانـی هستند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:  ‌۲۳.۴ درصد از افراد ۱۵ تا ۶۴ سال در طیفی از ناامنی روانی قرار دارند اگر این درست باشد، یعنی از هر ۵ نفر یک نفر در این طیف است.

به گزارش مهر، علی ربیعی در مراسم افتتاح مرکز مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ با بیان اینکه امروزه نیاز به مشاوره بیش از هر زمانی احساس می شود، افزود: براساس مطالعات حدود ۵۳ درصد از علل مرگ و میر به شیوه زندگی، ۲۱ درصد به عوامل محیطی، ۱۶ درصد به وراثت و ۱۰ درصد به مسائل بهداشتی مربوط است و به طور کلی می‌توان گفت ۷۳ درصد از عوامل کاهش عمر به سبک زندگی و محیطی

 ارتباط دارد.وی ادامه داد: ‌۲۳.۴ درصد از افراد ۱۵ تا ۶۴ سال در طیفی از ناامنی روانی قرار دارند اگر این درست باشد، یعنی از هر ۵ نفر یک نفر در این طیف است. و وظیفه بهزیستی اینجاست که باید به این افراد خدمات بدهیم.

وی ادامه داد:‌ کسانی که حتی هزینه یک مشاوره را ندارند باید حمایت شوند متأسفانه در این طیف ناامنی روانی زنان سهم بیشتری دارند و زنان تنها در این گروه بیشترین آسیب را می‌بینند. شهرهای بزرگ تهران و کرج با اولویت بالا و بعد سایر شهرها سهم دارند. پس نیاز داریم افراد نیازمند را به مشاوره بگیریم.

ربیعی با بیان اینکه بشر از ابتدا نیاز به مشاوره داشت، گفت: کودکانی که مادران معتاد دارند ۷ برابر بیشتر معتاد می‌شوند و این به دلیل فراگیری از مادر است جوامع پیچیده‌تر شده و نیاز به مشاوره بیشتر شده ارتباطات نیز شرایطی را فراهم کرده که شکاف بین منزلت و موقعیت ایجاد شده است.

افزایش مستمری مددجویان با اجرای برنامه ششم

همچنین رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش دو برابری ظرفیت مرکز جامع خدمات مشاوره و روانشناسی سامانه تلفنی 1480 خبر داد و گفت: در سال 95 تا کنون با 26 متخصص قادر به پاسخگویی 145 هزار تماس بودیم اما اکنون تعداد مشاوران و متخصصان به 56 نفر رسیده لذا توان پاسخگویی این سامانه به بیش از 500هزار تماس افزایش

 یافته است.به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه افتتاح مرکز جامع خدمات مشاوره و روانشناسی در جمع خبرنگاران گفت: از امروز به بعد ظرفیت خط مشاوره 1480 دو برابر شده تا بتوانیم پاسخگوی نگرانی‌ها، اضطراب‌ها و دل مشغولی‌های افراد به لحاظ علمی باشیم.وی ادامه داد: این سامانه در حوزه‌های افزایش بخشی به کیفیت زندگی، اعتیاد، ازدواج، ارتقای کیفیت زندگی، بحران‌های فردی،  اجتماعی و سایر زمینه‌ها نسبت به ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی اقدام می‌کند.

 

خواندن 1900 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395