یکشنبه, 18 آذر 1397 ساعت 14:52

حسین انتظامی: دستگاه‌های اقتصادی از پاسخگویی به مردم فرار می کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
حسین انتظامی ضمن اعلام رشد ۸ درصدی تعداد دستگاه‌هایی که به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیوسته‌اند، از فرار برخی از دستگاه‌های اقتصادی از پیوستن به این سامانه نیز سخن گفت.

معاون سابق امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی و دبیر سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، روز ۱۸ آذر ماه با انتشار مطلبی در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت:
«تعداد دستگاه‌هایی که به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیوسته‌اند به ۵۱۶ رسیده که نسبت به آمار مهرماه ۸ درصد رشد داشته است. امیدبخش است البته، اما هنوز خیلی از دستگاه‌های مشمول این قانون نپیوسته‌اند. مردم خوب می‌دانند دلیل فرار بعضی از دستگاه‌های به‌ویژه اقتصادی چیست.»
قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات سال ۸۸ تصویب شد، اما تا روی کار آمدن دولت یازدهم اقدامی برای اجرای آن صورت نگرفت و در نهایت هم با وجود اینکه این قانون در دوره حضور حسین انتظامی در معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد به اجرا درآمد، اما نتوانست تمام دستگاه‌هایی که شامل این قانون شده‌اند را با خود همراه کند.
همچنین مدتی پیش در تاریخ آذر ماه ۹۷، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی، همایون امیرزاده را به عنوان مدیر انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات این وزارتخانه منصوب کرده بود.

منبع: ایسنا
خواندن 421 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395