چهارشنبه, 21 آذر 1397 ساعت 22:30

باب گفتگو را باهم وسیع‌تر کنیم سوءتفاهم‌ها کمتر می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بولتن سازی‌ها همیشه ادامه خواهد داشت، گفت: بسیاری از سوءتفاهم‌ها در حوزه تئاتر با گفتگو کمتر خواهد شد چرا که برای جامعه تئاتری اخلاق، عرف و قانون اهمیت دارد.

سید عباس صالحی درباره برخی حاشیه‌هایی که برای تئاترهای روی صحنه پیش آمده و بولتن‌سازی‌ها، فشارها و اظهارنظرهای خارج از حوزه تئاتر به این عرصه و اینکه تا چه زمانی قرار است این وضعیت ادامه داشته باشد؟ بیان کرد: برداشت من این است که جریان رو به رشدی در تئاتر داشته، داریم و حتما خواهیم داشت. طبیعی است در جامعه متکثر، سلیقه‌های مختلفی وجود دارد که در آن‌ها مرجعیت با قوانین لازم الاجرای کشور و گفتگو کردن برای کاهش دغدغه‌های مجموعه‌ها است. جامعه تئاتری ایران جامعه‌ای است که به هنجارها، قانون و عرف توجه دارد و با این معیار حرکت کرده و می‌کند و طبیعتاً برخی حوزه‌ها که ممکن است حساسیت‌هایی داشته باشند در گفتگو با آن‌ها و نسبت پیدا کردن بیشتر با جامعه تئاتری حساسیت‌هایشان را می‌توان کاهش داد چون برای تئاتر، اخلاق و عرف اهمیت دارد ‌و بیش از این توجه داشته و دارد.
او افزود: بولتن سازی همیشه بوده و خواهد بود ولی مهم این است که باب گفتگو را با هم وسیع‌تر کنیم که این هرچه بیشتر شود سوءتفاهم‌ها کمتر می‌شود.
وی درباره بازسازی تئاتر شهر و اینکه جدیدترین خبری که در این‌ باره دارد چیست؟ گفت: منابع مالی که برای پاره‌ای از بازسازی‌ها در نظر گرفته شده بود مصوبی دارد، البته شرایطی که در بودجه عمومی کشور هست، دچار اختلال‌هایی شده که بر کسی پنهان نیست. با این حال ما امیدواریم حداقل مصوبی را که امسال داشتیم هم از طریق سازمان بودجه و هم خزانه دریافت کنیم و برنامه امسال را محقق کنیم. در این باره پیگیری‌های جدی داشتیم البته مضایق عمومی کشور را درک می‌کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر چهارشنبه ۲۱ آذرماه از کارگاه‌های تئاتر فجر که با حضور هنرمندان از استان‌های کشور در تئاتر شهر برگزار می‌شود، بازدید کرد.

منبع: ایسنا
خواندن 1051 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395