جمعه, 23 آذر 1397 ساعت 15:58

اطلاعات تکميلي

  • وزیر فرهنگ:

اعتبارهای حوزه فرهنگ با کارکردهای این بخش تناسب ندارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سهم حوزه فرهنگ و هنر از بودجه کشور در فضایی که طی شده همواره کمتر از 2.5 درصد و بسیار اندک بوده است.

سید عباس صالحی روز پنجشنبه در حاشیه نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان در مورد شرایط بودجه حوزه فرهنگ افزود: احساس می شود که اعتبارهای حوزه فرهنگ در بودجه کشور تناسب کافی با ظرفیت ها، نوآوری ها و کارکردهای این بخش نداشته است.
وی بیان کرد: فضای بودجه ریزی با آن چیزی که باید در فرهنگ و هنر و بخش های مرتبط با آن رقم بخورد، بسیار تفاوت داشته و انتظار می رود که با توجه به ظرفیت های این حوزه، نظام بودجه ریزی کشور در دولت و مجلس سهم واقعی تری برای این بخش در نظر بگیرند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بودجه فرهنگ و هنر استان ها و شهرهای کشور و بخش های مرتبط با این بخش اضافه کرد: رویکرد این وزارتخانه دریافت بودجه توسط استان ها و شهرها متناسب با ظرفیت هایشان می باشد.
وی به برگزاری جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان اشاره و اضافه کرد : این شهرستان از ظرفیت های زیادی در زمینه کتاب و کتابخوانی برخوردار است و بر این اساس در سال 97 عنوان پایتختی کتاب ایران را به خود اختصاص داد.
صالحی تصریح کرد : افزون بر 60 نهاد مردمی در برگزاری این رویداد فرهنگی مشارکت دارند که برنامه های وسیعی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان با کمک این نهادها در زمان برگزاری این جشنواره سه روزه عملیاتی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه صرفه جویی در آب و حفاظت از منابع این مایع حیاتی به عنوان موضوع ملی در کشورمان مطرح است، یادآور شد: جشنواره بین المللی کودک و نوجوان کاشان به یک موضوع مهم ملی یعنی آب متمرکز شده تا کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان کشور از سنین پایه صرفه جویی در مصرف آب را مورد توجه قرار دهند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: آغاز این جشنواره در سطح بین الملل می تواند کاشان را به عنوان پایگاه جدی کتاب کودک و نوجوان قرار دهد و وزارتخانه از برگزاری برنامه های این جشنواره در سال های آتی حمایت می کند.
وی امضای تفاهم نامه ای با بیمارستان آیت الله یثربی کاشان را از دیگر برنامه های سفر یکروزه خود به کاشان ذکر کرد و گفت: بر این اساس اهالی قلم این شهرستان از سوی این مرکز درمانی به صورت رایگان معاینه و درمان خواهند شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز برای شرکت در آیین نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان به این شهرستان سفر کرد.
نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان که در میدان فرهنگ و هنر کمال الملک آغاز شده، با حضور افزون بر 60 نویسنده و تصویرگر تا 25 آذرماه در 100 نقطه این شهر به عنوان چهارمین پایتخت کتاب ایران ادامه می یابد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از این در بدو ورود به کاشان با حضور در آرامستان دارالسلام گلابچی با اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام و در ادامه نیز از کتابخانه ملی، خانه تئاتر و مسجد آقابزرگ دیدن و دومین گذر فرهنگ و هنر کشور را در این شهر تاریخی افتتاح کرد.

منبع: ایرنا
خواندن 419 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395