یکشنبه, 25 آذر 1397 ساعت 11:27

حمایت از مشاغل خرد و خانگی در دستور کار بانک توسعه تعاون بانکی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: ظرف 2 هفته آینده سه برنامه حمایتی بانک توسعه تعاون برای حمایت از مشاغل خرد و خانگی رونمایی می شود.

سلیمان پاک سرشت معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این  اعلام کرده بود که در شرایط تحریمی مشاغل خرد و خانگی افزایش پیدا می کنند که لازم است تا از این مشاغل حمایت های لازم مالی انجام شود.
در این رابطه حجت الله مهدیان روز شنبه اظهار داشت: با توجه به اینکه حداقل و حداکثر میزان تسهیلاتی که قرار است برای حمایت از مشاغل خرد و خانگی به متقاضیان مصوب نشده، نمی توان جزئیات بیشتری از این برنامه ها اعلام کرد.
وی افزود: بانک توسعه تعاون بانکی برای توسعه بنگاه های کوچک و متوسط است بنابراین حمایت از مشاغل خرد و خانگی در دستور کار این بانک قرار دارد.
پرداخت 950 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری
مهدیان درباره میزان تسهیلات پرداختی برای اشتغال روستایی و عشایری اظهار داشت: تاکنون 950 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی و عشایری در سراسر کشور پرداخت شده است؛ علاوه بر آن برای 1210 میلیارد تومان تسهیلات قرارداد منعقد شده و 1450 میلیارد تومان تسهیلات مصوب در دستور کار است.
بر اساس قانون رونق اشتغال در مناطق روستایی و عشایری که از اوایل امسال اجرایی شد، معادل 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی با عاملیت سه بانک توسعه تعاون، پست بانک، کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید در اختیار کارآفرینان قرار می گیرد؛ سه بانک و صندوق یادشده نیز ملز بودند به میزان آورده صندوق توسعه ملی، از منابع خود برای این طرح اختصاص دهند.
سهم بانک توسعه تعاون از این میزان 2 هزار میلیارد تومان و برابر 17 درصد منابع بود که این تسهیلات را با نرخ سود 6 درصد در قالب تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان پرداخت کرد.

منبع: ایرنا
خواندن 312 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395